22 Mart 2014 Cumartesi

Aşık Etme Duası

Aşık Etme Duası
Aşık Etme Duası

Aşık Etme Duası Etkili midir? Niye?

Not: Çevirgel duası isimli bloğumda bu gün aşık etme duasıyla alakalı bütün ayrıntıları masaya yatıracağım. Çok faydalı bir yazı olacağını düşünüyorum.

Aşkın onulmaz yarası her kalbi kendine esir etmeyi başarmıştır mutlaka. Çünkü aşk insanın doğasında vardır ve bu anlamda aşk, insanın iliklerine işlemiştir.


Kendisinden kurtulma imkanı olmayan aşkın elem veren yönü olduğu gibi mutluluk veren tarafları da vardır şüphesiz. Muhtemelen sen de mutluluk veren bu yönünü yaşamak için aşık etme duası arıyorsundur.

Bu yazı, aradığın aşık etme duasının tüm niteliklerini ve uygulanış şeklini tarif edecek sana. Ancak aşık etme duasının bütün yönlerini kavramak için (ancak bu şekilde yanlış yapmaktan kurtulup muradına edebilirsin.) yazıyı, sonuna kadar dikkatle okumanı istiyorum. Duanın uygulanış biçimini öğrendikten sonra devam etmelisin okumaya.

Bu önemli hatırlatmadan sonra aşık etme duasının analizine geçelim:


Aşık Etme Duasının Uygulanışı


Dostum, birçok kitapta ve bu kitaplardan yararlanan internet sitelerinde değişik aşık etme duaları var. Şüphesiz, bu duaların hepsi işe yarıyor olmalı; çünkü hepsinde Allah'ın esması ve Kur'an ayetleri var. Ama ben, insanların en çok istifade ettiği ve fayda gördüğü aşık etme duasının tarifini vereceğim:

Bütün duaların tatbikinden önce yapılması gerektiği gibi aşık etme duası için de öncelikle abdest almalısın. Bu abdest, normal abdest olabileceği gibi, gusül abdesti (boy abdesti) de olabilir.

Abdest alıp kendini manen duaya hazır hissettikten sonra kıbleye yönelip ellerini açarak (ayakta) 100 kere Ya Vedûd esmasını okumalısın. Bu okumaların 99'u içinden ve sessiz, 100'üncüsü ise sesli olmalı.

Sonra, Ya Vedûd esmasını bitirdikten hemen sonra ayakta iken (zaten kıbleye dönüksün) iki rekatlık hacet namazı kılmalısın. Bu namazın niyeti şöyle olmalı:

Niyet ettim Allah rızası için, aşık etme duasının kabulü ve muradımın hasılı için iki rekat hacet namazı kılmaya. Allah'ım, sen duamı kabule karin kıl, makbul eyle.

Bu şekilde iki rekat nafile namazı kılınır. Bu namaz, sabah namazının sünneti veya farzı gibi olmalıdır. Yani duaların sırası, Sübhaneke, Fatiha ve zammı sure şeklinde devam etmeli.

Bu hacet namazı için ufak bir ayrıntı daha aktarmalıyım. Şöyle ki bu namaz, aşık etme duasının tatbiki için zorunlu bir uygulama olmasına rağmen, tüm namazlar gibi, içtenlikle ve Allah'a yönelerek kılınmalıdır. Aksi takdirde, aşık etme duası, etkisini ve gücünü yitirebilir.

Namaz akabinde ise ellerini semaya açıp şöyle niyaz etmelisin:

"Ya Vedûd, bilirim ki kalpler, senin elindedir. Sen, kalpleri evirip çevirensin. Sen istediğin kulun kalbini, istediğin kula çevirebilirsin. Peygamber Efendimiz'in "Ya Mukallibü'l-Kulub" dediğini ve bu şekilde sana avuç açtığını biliyorum. O yüce peygamber (sav) Sen'in en güzel isimlerinden biri olan Ya Mukallibü'l-Kulub (kalpleri evirip çeviren) isminle Sen'den medet istediği gibi ben de sevdiğim kişinin bana aşık olması için Sana niyaz ediyorum. Lütfen aşık etme duası için ettiğim niyazımı geri çevirme. Amin."

Aşık Etme Duası Hakkındaki Önemli İddialar


Evet sevgili dostum, aşık etme duası için tarif edilen uygulama bu şekilde. Ancak hatırlatmakta fayda var ki bazı ilahiyatçılar haklı olarak bu tür duaları kabul etmiyorlar. Çünkü İslam'ın sağlam kaynaklarında buna benzer duaların yer almadığını ileri sürüyorlar.

Gerçekten de İslam'ın sağlam kaynaklarına göz attığımızda buna benzer duaların olmadığını rahatlıkla görürüz. Ama...

Ama, aşık etme duası ile muradına kavuşan insanların olması (bu şekilde birçok insan var) bize bu duanın geçerli ve makbul olması gerektiğini ifade eder.

Ayrıca, dua, kulun Allah'a yaklaşmasını sağlayan bir sırdır. Dolayısıyla samimi bir şekilde yapılan duaların hepsi, Allah'a iç dökme şeklinde düşünülebileceği için bence bir sakıncası yok.

Hele ki bu dua, aşk gibi mukaddes bir duygunun ifadesi için bir araç olacaksa, o zaman duanın uhrevi tarafı ile aşkın yüce tarafını birlikte düşünüp aşık etme duasının hiçbir mahzuru (sakıncası) olmaması gerektiğini düşünmek zorundayız. Zaten birçok ilahiyatçı profesör de bu son söylediklerime katılır.

Ancak, sana düşen, yalnızca dua ile gönlündeki aşk acısına şifa bulmaya çalışmak yerine aktif ve etkin bir şekilde işin içine girmektir. Evet, aşık etme duasıyla birlikte kendi üzerine düşen görevi de yapmalısın.

Örneğin, kendine aşık etmek istediğin kişi bir erkek ise şu yazımı da okumalısın: Erkekleri Aşık Etmenin En İyi Yolları

Bir kızı kendine bağlamak istiyorsan şu yazıma göz atmalısın: Kadınları Etkileme Yolları

Eğer, kendine aşık edip bağlamayı planladığın insan, eski sevgilin ise şu yazıyı oku: En Etkili Sevdiğini Geri Getirme Duası

Eğer çok etkili aşık etme duası arıyorsan şu siteye (tıkla) de bakabilirsin. Ancak büyüyü tavsiye etmediğimi yinelemeliyim.


Çok Önemli Not: Bu aşk büyüleri kitabıyla ilgili birbirinden garip yorumları ve şaşırtıcı olayları okumak istersen şu sayfayı da (tıkla) mutlaka okumalısın.

Güzel bir şiire ne dersin?


Allah'a emanet...

Anahtar kelimeler: çevirgel duası, çevirgel, döngel çevir gelsin duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder