14 Mart 2014 Cuma

Aşk Acısı Çekiyorum, Ne Yapmalıyım, 5 Harika Fikir

Aşk Acısı Çekiyorum, Ne Yapmalıyım?
Aşk Acısı Çekiyorum, Ne Yapmalıyım?

Aşk Acısı Çekiyorum, Ne Yapmalıyım?

İnsanların çoğunluğu kendilerine, aşk acısı çekiyorum ne yapmalıyım, sorusu yöneltilince sıradan ve basit cevaplar verirler. Hatta kimisi ipe sapa gelmez tavsiyeler vererek aşk acısı çeken kişiyi hiç anlamadığını ortaya koyar. Halbuki aşk acısı, derin bir iz bırakır kişide ve bu izin silinebilmesi, ancak gerekli adımları doğru zamanda atmaya bağlıdır.


Saçma sapan tavsiyeler dedim demin. Şunun gibi:

Hani bir turist Karadeniz'e gelir ya. Karadeniz'de bayağı gezip dolaştıktan sonra, bir de şu Karadeniz'e gireyim, der. Fakat aksilik bu ya, turist bir anda istem dışı açılır ve yüzme bilmediği için de can havliyle feryat figan bağırmaya başlar: Help! Help!

Fıkra bu ya, tam bu esnada Temel, turistin İngilizce bir şeyler söylediğini duyunca turisti kurtarmak yerine şöyle der: "Yabancı dil öğreneceğine yüzme öğrenseydin şimdi böyle bağırmazdın!"

Gerçi bu bir fıkra; ama aşk acısı çekiyorum, diyenlere verilen önerileri düşününce bu fıkradaki mantıktan daha komik olduğunu görebiliyoruz. Muhtemelen Temel, aşk acısı çekiyorum ne yapmalıyım, sorusuna daha açıklayıcı ve daha tatmin edici cevaplar verirdi.

Şimdi, aşk acısı çekiyorum, diyenlerin gönül yaralarını sarmaya yönelik bazı öneriler üzerinde duralım:


Aşk Acısı Çekiyorum, Ne Yapmalıyım? Birkaç Çözüm


1. Kesinlikle "aşk acısını geçirme duası" şeklindeki enteresan dualara itibar etme. Bu iş, dua ile falan geçmez. Hem zaten bu tür duaların çoğu da salt hurafeden ibaret...

2. Yeni şeyler keşfet. Dostum, hayatın eski sevgilinden ibaret olmadığını anladığın an, aşk acısı çekiyorum ne yapmalıyım, sorusunun tarihe karıştığını fark edeceksin. Tabi, hayatın eski sevgiliden ibaret olmadığını, ancak yeni ve bilinmedik limanlara yelken açarak ve yeni keşifler yaparak anlayabilirsin.

Değerli okurum, dünyada ve evrende, keşfedilmeyi bekleyen ne harikulade şeyler olduğunu anladığın an, aşk acısının daha az acıttığını fark edeceksin. Hatta zamanla, ben miydim bir zamanlar aşk acısı çekiyorum diyen kişi, diyeceksin kendi kendine.

Evet, insan zihni yeni bilgileri eskisinin üzerine yığdığı için yeniler çoğu kez ön plana çıkar. Yeni keşifler de eski sevgilinin sebep olduğu aşk acısına sünger çekecektir zamanla.

3. Aşk acısı çekiyorum, diyen her insan, başını kendi kalbinden kaldırıp çevresine bakmalı, etrafındaki dostlarını görmelidir. Çünkü dostlar, tam da bu günler için gereklidir. Dostlar ne için var? Çok basit bir yöntem gibi görünmesine rağmen inanılmaz derecede etkilidir dost sıcaklığı bu sıkıntılı dönemi atlatmanda.

Değerli okurum, içten dostların birlikteliği insana sükûnet ve huzur verir. Huzurun ve sükûnetin de aşk acısı çekiyorum diyenler için birebir olduğu su götürmez bir gerçektir. Öyle ise şimdiden tezi yok, şimdiye kadar ihmal ettiğin çevrendeki dostlarına bir göz gezdir, onlardan birkaçı ile hemen iletişime geçip bir yerlerde buluş. Gerisi gelecektir.

Aşk Acısı Çekiyorum, Ne Yapmalıyım? Eğlenceli Şeyler


4. Eğlenceli şeyler...

Evet, aşk acısı çekiyorum ne yapmalıyım, diyorsan, eğlenceli şeyler yapmaya başlayabilirsin. İyi de, bu rezil aşk acısı kalbimin çeperlerini zorlarken nasıl olur da eğlenceli şeyler yaparım, deme. İlkin kendini az biraz zorlayabilirsen gerisi rahatlıkla gelecektir ve bu rahatlık, içindeki derin matemi unutturup ruhunun huzurla dolmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, eğlenceli şeyleri dostlarınla birlikte yapmak, huzurunu ve mutluluğunu ikiye katlayıp bu kötü süreci çok daha sıkıntısız atlatmana vesile olacaktır.

5. Şu kitap (tıkla) aşk acısı çeken tüm insanlar için olduğu gibi senin için de çok rahatlatıcı bir etki yaratacak.

Çok Önemli Not: Kitabı okuyan okuyucuların ilginç yorumları için şu sayfayı da (tıkla) okumanı öneririm.


Bir şiir dinlemeye ne dersin?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder