13 Mart 2014 Perşembe

Aşk Acısı Nasıl Unutulur?

Aşk Acısı Nasıl Unutulur?
Aşk Acısı Nasıl Unutulur?

Aşk Acısı Nasıl Geçer, Nasıl Unutulur?

Biliyoruz ki insan, her zaman sevdiğini geri getirme hususunda başarılı olamıyor. Aslında çevirgel duası ismini verdiğim bu bloğu, eski sevgilisini geri kazanmak isteyenlerin imdadına koşacak taktik bilgiler sunmak için oluşturdum; ancak bazen, çevirgel duasının da diğer taktik ve yöntemlerin de işe yaramadığı oluyor.


İşte bu noktada, aşk acısı nasıl unutulur, sorusu gündeme geliyor ki bu soru yenilir yutulur cinsten değil. Zira, kalbin acı ve elem dolu olduğunun en büyük göstergesi ve tahammül edilmesi güç bir acıdan kurtulma isteğinin sesidir bu soru!

Bu bakımdan, bu yazımı, aşk acısı nasıl unutulur, sorusunun cevabına ayırıp aklıma gelen güzel noktaları seninle paylaşmak istedim. Buyur:Bazı Taktiklerle Aşk Acısı Nasıl Unutulur?


1. İradeli olmalısın.

Adamın biri, içki müptelasıdır ve bu bağımlılıktan kurtulmak ister. Çünkü içki ve onun uzantısı olan kötü gidişat adamın canına tak etmiştir artık. Bir hafta, içki içme arzusuna set çeker ve bırakma iradesini ortaya koyar. Artık içkiyi bırakacağına ilişkin umudu ve güveni hat safhadadır; fakat arada gelen krizler de dayanılır gibi değildir.

Şöyle düşünür: Ben, bu kez meyhanenin olduğu caddeden geçip sabrımı deneyeceğim. Ertesi gün, meyhanenin olduğu caddeden geçer; ama daha ileri gitmez. Buna da sevinir ve aferin bana, der.

Öbür gün, meyhanenin önünden geçip içeri girmemektir asıl irade, diye düşünür. Geçer meyhanenin önünden ve içeri girmez.

Sonraki gün, asıl irade ve kararlılık, içeri girip de içmemektir, der. İçeri girer. Barmenden bir kadeh rakı ister. Rakı önüne gelir ve şöyle düşünür: Asıl irade kadehe bakıp da içmemektir.

Yarım saat oturup kadehi izler, ardından da, bu iradeye de içilir be, deyip bir seferde kadehi kafaya diker.

Evet, sen de bu iradeye de içilir, dersen, yandığının resmidir. Çünkü, aşk acısı nasıl unutulur, sorusunun en kesin cevabı, eski sevgilinin hatırasına hiçbir şekilde taviz vermemekten geçer.

Aşk acısı nasıl unutulur? Aşk acısı, ancak, bu işi kökünden ve kesin bir şekilde bitirmekle unutulur! Dediğim gibi iradeli olmalı ve onu hatırlama eğilimine engel olmalısın.

Evet, sevgiliyi düşünmek bazen zevk verir insana ve bazen kendini, onu düşünürken yakalayabilirsin. Ancak, onu her düşündüğünde bu düşünceye engel olmazsan eğer, aşk acısı nasıl unutulur, sorusu havada kalır.

Öyleyse, ona dair en ufak düşünceler bile, seni, bu iradeye de içilir, noktasına geri döndürebilir, benden söylemesi.Aşk Acısı Nasıl Unutulur? 2. Taktik


2. Aşk acısı başka nasıl unutulur? İnsan psikolojisini tanımakla. Kendini tanımalı ve buna göre adım atmalısın. Örneğin kendi beyninin şu işleyiş mekanizmasının farkına varmak, aşk acısını unutmanın en etkili yöntemine adım atmakla eşdeğerdir:

Zihin, "çağrışmalı bellek yasası" ile hareket eder. Yani zihin, bir kavramı başka bir kavramla eleştirir. Mesela bir öğrenciye masa dersen hemen, sandalye, öğretmen, kitap, defter, kalem... demeye başlar; çünkü zihninde bu kavramları eşleştirmiştir.

Bunu, her zihin yapar. Bu bilgiyi aşk acısı nasıl unutulur, sorusuna adapte edecek olursak, şu değerli bilgilere doğru yol alırız:

Bir kişi, aşk acısını tamamen unutmak istiyorsa, işe, eski sevgilisini kendisine hatırlatan objeleri gözünün önünden kaldırmakla başlamalıdır. Çünkü ondan gelen nesneler (objeler) onun enerjisini yansıtır ve bizim, aşk acısı nasıl unutulur, diye sormamıza neden olan da bu enerjidir.

Kısacası, onu çağrıştıran her şeye (nesneye) reddiye çıkarmak zorundasın; aksi takdirde aşk acısına davetiye çıkarmış olursun.


3. Bu kitabı (tıkla) veya aşk acısı nasıl unutulur, sorusuna cevap veren herhangi bir kitabı inceleyerek bu konuda deneyim kazanmalısın.

Çok Önemli Not: Kitabı okuyan okuyucuların ilginç yorumları için şu sayfayı da (tıkla) okumanı öneririm.

Ayrıca şu yazılarım da dikkatini çekecektir:

Sevdiğini Geri Getirme Büyüsü 

En Etkili Sevdiğini Geri Getirme Duası 

Bir parça dinlemeye ne dersin?
Anahtar Kelimeler: çevirgel duası, çevirgel, aşk acısı nasıl geçer

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder