10 Mart 2014 Pazartesi

En Etkili Sevdiğini Geri Getirme Duası, Harika Bilgiler

En Etkili Sevdiğini Geri Getirme Duası
En Etkili Sevdiğini Geri Getirme Duası

En Etkili Sevdiğini Geri Getirme Duası

Not: Bu yazıyı okumaya başladığına göre mutlaka sevdiğini geri getirme duasını öğreneceksin; ancak beni sonuna kadar dinlemen lazım. Anlatacağım önemli şeyler var çünkü.

Çevirgel Duası adını verdiğim bu blogda, bundan böyle dualar ve büyülerle ilgili merak edilen konular üzerinde durup okuyucularıma duanın ve sihrin mahiyeti hakkında bilgiler vereceğim.


Bilirsin ki insan hayatı hep kaybedişler ve kazanışlarla dolu. Aslında bu kaybedişlerin de kazanışların da temelinde aşk ve sevdanın yer aldığını hemencecik fark edebiliriz. Zaten Çevirgel Duası'nı da sevdiğini geri getirme duasını da aşkımızın zayi olmaması için, aşkımızın sonsuzluğa kavuşması için yaparız.

Yani, sevdiğini geri getirme duası ile sevdiğinin kalbini yeniden fethetmek isteyen insanlar, bütün insanların temel içgüdüleri olan "aşkına karşılık bulma" dürtüsü ile hareket ediyorlar aslında.

Bu yüzden de bu insanları yargılamak yerine algılamak gerekir ilkin. Ve şöyle düşünmek gerekir:


En Etkili Sevdiğini Geri Getirme Duası Arayanlar Haklı


Bu kişi, eğer sevdiğini geri getirme duası arıyorsa, mutlaka bir gönül yarası vardır ve bu gönül yarasını dua dışındaki yollarla halledip çözüme kavuşturamamamıştır. O halde, kardeşim, dua ile sevdiğini geri getirmektense kendi aklını ve cazibeni kullanıp onu kendine bağla, diyenlere katılmıyorum.

Zira, demin de söylediğim gibi dua, kişinin son sığınak noktası ve son silahı ise (bu bağlamda dua, müminin silahıdır, hadis-i şerifini de hatırlayalım) artık o kişiye, Allah muradına erdirsin, demekten başka bir şey düşmez bize.

Gelelim, Çevirgel Duası'nın da içerisinde yer aldığı sevdiğini geri getirme duasına. Ve bildiklerimi aktarmaya devam edeyim:

Sevgili okuyucum, yıllarca "sevdiğini geri getirme duası" aradım ben de ve aylarca bu duaların tesir etmesi için Rabbi'me yalvardım senin gibi. Fakat sonuç, her seferinde hüsran oldu; çünkü...

Özel anlamda dualar konusunda (tabi daha özel anlamda da sevdiğini geri getirme duası konusunda) genel anlamda da İslamiyet konusunda uzman olan alimlerin söylemlerine baktığımda hepsinin ortak görüşü, Çevirgel Döngel Duası gibi duaların gerçekte olmadığı yönünde idi. Hepsi şu söylemde hemfikir idi:

"Çevirgel Döngel Duası gibi sevdiğini geri kazanma duaları, İslâm'a sonradan mal edilen bir hurafedir, muteber kaynaklarımız, bize böyle bir duanın varlığına dair hiçbir somut veri sunmuyor. Hiçbir hadiste ve hiçbir ayette böyle bir duanın olabileceğine yönelik hiçbir iz ve ipucu yok. Fakat, duanın içeriğine baktığımızda, okunmasında sakıncası olmadığını belirtebiliriz."

Bu söylemleri okuduktan sonra şu güzel bilgi beni bunalımdan kurtarıp ferahlattı:

Allah, hiçbir kulundan, kendisine, özel bir duayla yalvarmasını ve yakarmasını istemez. Allah, kulunun yüreğindeki niyete önem verir, dilindeki kelimelere değil. Dolayısıyla bilmediğiniz bir dilin anlamadığınız kelimelerini kullanmak yerine kendi gönlünüzün niyetini ve samimiyetini ifade etmek daha makbul ve daha makuldür.

Bu söylem, beni tatmin ediyor; zira zihnimdeki Allah düşüncesine (özellikle Allah'ın merhametine ve şefkatine) çok daha uygun.

O halde, çevirgel döngel duası tarzındaki sevdiğini geri getirme duaları yerine kendi dilimizde ve kendi gönlümüzde dua etmek galiba daha doğru.

En Etkili Sevdiğini Geri Getirme Duası Ve...


Şunu da belirtmeden geçmemeliyim ki dua, sınırlı bir varlık olan kulun sınırsız ve aşkın bir varlık olan Allah ile iletişime geçmesi olduğu için çok değerli bir kavramdır. Nitekim, dua edenlerin etmeyenlere nispeten daha huzurlu ve daha enerjik olduğu, yapılan onlarca araştırmanın ortak sonucu olarak karşımızda durmaktadır.

Bu bilgiyi esas aldığımızda; yani dua edenlerin hayattaki engelleri aşma konusunda daha dirayetli ve azimli, daha pozitif ve enerjik olduğu gerçeğini düşündüğümüzde, ne olursa olsun bazı vakitlerde duaya durmamız gerektiğini düşünüyorum.

Zaten bu yüzden çevirgel duasını esas alan bu siteyi kurdum.

Evet, sevgili okurum, dünya meşgalesinden sıyrılıp ruhumuzun teneffüse ihtiyaç duyduğunu düşündüğümüz anlarımızda O'na dua edip yalvarmalı, ruhumuzu daraltan engelleri kaldırması için O'na halimizi arz etmeliyiz.

Bu açıdan, sevdiğini geri getirme duası olsa da olmasa da içimizdeki arzuların hayat bulması için O'na yönelmeliyiz.


Bununla beraber, sevdiğini geri getirme duası ile birlikte kendimizi de geliştirmeli, yerimizde saymak yerine kararlı adımlar atmalıyız. Bunun için şu kaynağı (tıkla) incelersen iyi olur.

Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen şu sayfada (tıkla) bulunan garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder