18 Mart 2014 Salı

Kadınları Etkileme Yolları, 2 Sihirli ve Harika Taktik

Kadınları Etkileme Yolları
Kadınları Etkileme Yolları

Kadınları Etkileme Yolları

Bir kadının ağzından, kadınları etkileme yollarını öğrenmek ister misin? Öyleyse şunu çok iyi bilmelisin ki bir kadını etkilemek, hem dünyanın en zor ve sıkıntılı, hem de en kolay ve rahat işidir.

Elbette zorluk ve kolaylığın püf noktasını bilip bilmemeye bağlı olduğu ortada. Ne demişler, hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?


O halde sen de bilmek isteyenlerin kervanına katıl. Başlıyoruz:

1. Kadınları etkileme yollarının en başında, kadınlara değer vermek gelir. Birine değer vermek, ona değer verdiğini kelimelerle ifade etmekten değil yürekten kopup gelen ve davranışlara yansıyan içtenlikle ortaya konulur.

Evet, dünya üzerinde kadınların ekseriyetle ikinci plana itildiğini ve hak ettikleri değerin verilmediğini hesaba katınca, bir kadına gereken değeri vermenin, onu etkileme yollarının anahtarını bize sunacağı kesindir.

Hele ki ülkemizdeki kadınların arka plana itilmişliğini ve dünya sahnesinde figüran olarak düşünüldüğünü düşününce kadına değer vermenin onun kalbini fethetme ve yüreğini elde etme adına harika bir adım olacağı, su götürmez bir gerçek.

Bu madde çok önemli ve bence kadınları etkileme yollarının kalbi bu maddede atıyor. Bu sebeple biraz daha açma ihtiyacı hissediyorum. Şöyle ki:


Kadınları Etkileme Yolları, Mayınlar!


Bir Amerikalı gazeteci, savaş öncesinde Kuveyt'e gider. Oranın kültür ve değerlerini röportaj şeklinde haber yapmak niyetindedir. Kentin tarihi eserlerini, kültür ve folklorünü, gelenek ve göreneklerini incelerken bir husus dikkatini çeker.

Kadınlar, daima erkekleri beş adım geriden takip etmektedir. Amerikalı gazeteci, bu durumun, kadınlar aleyhine içler acısı bir durum olduğunu yazar ve röportajını noktalar.

Aradan beş sene geçer. Kuveyt'in savaşla cedelleştiği dönemlerdir. Aynı gazeteci, kentte ne tür kültürel değişimler yaşandı acaba, merakıyla yine araştırma yapma kararı alır.

Ancak bu kez, gördükleri karşısında şoke olur. Zira bu kez erkekler, kadınları beş adım geriden takip etmektedir. Beş sene içerisinde bu kadar hızlı bir değişimin sosyolojik olarak imkansız olduğunu düşünür; fakat her şey ortada olduğu için de duruma itiraz edemez.

Bu ikilem ile boğuşurken bir kadının yanına yaklaşıp sorar: "Siz beş yıl önce erkeklerinizi beş adım geriden takip ediyordunuz. Şimdiyse onlar sizi beş adım geriden takip ediyor. Nedir bunun sebebi?"

Kadın, tek kelimeyle yanıtlar meraklı gazetecinin sorusunu: Mayınlar!

Şimdi, kadına değer vermeli derken ne demek istediğim daha iyi anlaşılmış olmalı. Madem, kadınları etkileme yollarını merak ediyorsun. Ben de sana cevap veriyorum işte: Kadının hak ettiği değeri ver yeter.

Bu bağlamda şunu da eklemeden geçmeyeyim: Temel, iş ararken bir şirkete başvurur. Görüşmeler sürerken Temel, şirket sahibine, ne kadar maaş alırım, diye sorar. Şirket sahibi, hak ettiğin kadar, cevabını verince Temel atılır:

"Ben, o kadar ucuza çalışmam."

Evet, Temel fıkrasında olduğu gibi olmamalı kadına hak ettiği değeri vermek. Değeri neyse o verilmeli.

Biliyorum, yazı, kadınları etkileme yolları yerine siyasi ve feminist bir söyleme büründü; ama kadınları etkileme yollarını arayan bir erkek de bu gerçeği bilmeden yola çıkmamalı. Yoksa en başından kaybeder oyunu.

Kadınları Etkileme Yolları 2, Dinle


2. Dinle. Bilmem fark ettin mi? Hemen hemen hiçbir erkek, kadınları pek fazla dinlemiyor. İnanmazsan caddelere, sokaklara, şehirleri hıncahınç dolduran kalabalıklara dikkat et. Hangi erkek, gerçek manada bir kadını dinliyor? Çok az. Zaten kazananlar da (ilk önce kadının kalbini tabi) onlar.

Öyleyse, bir erkek için kadınları etkileme yolları, değer verme ve etkin dinleme ile başlamalı. Gerisi, sonraki süreç.


3. Şu muazzam eseri (tıkla), sindire sindire oku. Zira bu kaynak, erkeklerin kadınları etkileme sanatını adım adım öğrenmesine ortam hazırlayan her türlü bilgi ve donanıma sahip. Tavsiyemdir.

Şu yazılarım da dikkatini çekecektir:Bir şiir dinleyelim mi?


Anahtar kelimeler: çevirgel duası, çevirgel döngel duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder