23 Mart 2014 Pazar

Kocayı Kendine Bağlamak İçin En Etkili Dua

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Etkili Dua
Kocayı Kendine Bağlama Duası

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Etkili Dua

Değerli hemcinsim, kocanın sana gönülden bağlandığı günlerin geçip gitmesi ve mazide kalması yüreğine kan damlatıp içini kemiriyor değil mi? Bu yüzden de kocayı kendine bağlamak için dua arayışına girmek zorunda kaldın, yanılıyor muyum?


Madem kocanı tekrar kendine bağlamak için yola çıktın, öyleyse gazan mübarek olsun; çünkü küçük bir cennet hükmünde olan aile yuvasının dağılmasına engel olup tatlı ve huzurlu bir muhabbetin yeniden başlaması için sana "en etkili kocayı kendine bağlamak için dua"yı aktaracağım.

İnşallah, duayı okuyup gerekli olan noktaları yerine getirdiğinde, Allah'ın, kocanın kalbinde yeni bir aşk ve muhabbet ateşi tutuşturmasını zevkle izleyeceksin. Tabi, kocayı kendine bağlama duasını aktarırken aynı zamanda çok önemli hususları da açıklaman gerektiği için dikkatlice okuman; hatta bir kağıt kalem alıp yazılanları kaydetmen (not tutman) senin için daha faydalı olacaktır.

Dua ile başlayalım o halde:


Kocayı Kendine Bağlama Duasının Uygulanışı


Bu dua, Allah'ın aşk ve muhabbeti ifade eden Ya Vedûd esması (güzel ismi) ile ve birkaç ayrıntı ile gerçekleştirilir. Şöyle ki, Ya Vedûd, Allah'ın 99 isminden biridir ve sevgi, muhabbet, aşk ve sevda, sevecenlik ve iyilik gibi anlamlar taşır.

Ya Vedûd esmasıyla tatbik edeceğin kocayı kendine bağlamak için duanın detaylarıysa şöyle:

Önce, duayı uygulamadan evvel, maddi ve manevi kirlerden arınmak için kalbini temizleyip güzelce bir abdest alman gerekiyor. Şayet imkanın varsa, normal abdest yerine gusül abdesti (boy abdesti) almanı öneririm.

Abdestini alıp kalbini duaya hazır hissettiğindeyse kıbleye dönerek Ya Vedûd ismini 99 kez içinden okumalısın. 99 kez okuduğun esmadan sonra da iki rekat veya dört rekat (buna kendin karar vereceksin) nafile namaz kılacaksın.

Bu namaz, kocayı kendine bağlama duası için çok önemli. Niyetini şöyle getirmelisin:

Niyet ettim Allah rızası için iki rekat (veya dört rekat) namaz kılmaya. Bu namaz inşallah kocamı ve onun kalbini bana bağlamak için bir vesile olur. Allahu Ekber!

Namaz, tadil-i erkan ile (namazın şartlarına riayet ederek) kılınır ve ardından da şöyle dua edilir:

"Güzel Allah'ım, Sen, Sonsuz Kudret Sahibi'sin. Şüphesiz benim de dileklerimi kabul etmeye kadirsin. Zaten dergahına yüce ve kutsal bir amaçla geldim. Kocamı kendime bağlamak için dua etmek ve Sen'den medet ummak istedim. Sen, kocamın kalbini, ettiğim duaların bereketiyle ve Ya Vedûd isminin hürmeti ile bana çevir. Kalp odağına beni yerleştir. Lütfen kocamı kendime bağlamak için ettiğim bu duanın yüzü suyu hürmetine bana ilk günlerde olduğu gibi sevgi ve muhabbet beslemesini sağla. Amin."

Bu duanın akabinde tekrar ayağa kalkıp yine Ya Vedûd ismini 99 defa okuman gerekiyor. Dua bu kadar; ama...


Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua ve Birkaç Ayrıntı


Sevgili dostum, kocayı kendine bağlamak için duaya dair birkaç ayrıntı daha aktarmam gerekecek:

Duayı, bir hafta boyunca her gün belirli saatlerde (zamanı kendin belirleyebilirsin) okumalısın. Saati seçerken genelde iyilik ve huzur dolu olduğun eşref saatini göz önünde bulundurursan daha iyi olur. Bilirsin ki herkesin bir eşref saati vardır. Senin de olmalı.

Ayrıca, az önce ifade ettiğim duayı aynen okumak zorunda değilsin. Oradaki kelimeleri değiştirip kendi ifade tarzınla tabir etmende herhangi bir sakınca olmayacaktır inşallah.

Ayrıca, bu bir haftalık zaman diliminde kalbini olabildiğince ferah tutup dünya meşgalesinden elini eteğini az biraz çekmelisin. Çünkü duanın kabulünde kalbin safiyetinin önemli bir yeri var.

Ve son olarak, sadece kocayı kendine bağlama duasının işe yaramaması halinde kocanı kendine bağlayabileceğin değişik dualar öğrenmelisin. Örneğin şu rehberi (tıkla) gönül rahatlığı ile önerebilirim.


Çok Önemli Not: Bu rehberle alakalı internette bulunan yüzlerce acayip yorumun bir kısmını ekran görüntüsü olarak aşağıya alıyorum, bu yorumlar hakikaten ilginç:


Ayrıca Aşık Etme Duası ve Terk Eden Sevgiliyi Geri Getirme Yolları da ilgini çekebilir.

Bir şiir ile noktalayalım:


Allah'a emanet...

Anahtar kelimeler: çevirgel duası, kocayı bağlamak, çevirgel döngel duası

11 yorum:

 1. adam odunsa nekadar yontsanda bişeye benzemiyor 3 yıllık evliyim 2 yaşında ikiz ogullarım var her kavgada bir sebebimiz var maddiyat ayrı bir sorun bu adam çok karışık bir insan en başta yalnı çok seviyo bildiğim bişeyi gözüme baka baka hala yok öyle degil de şöyle diyo herdefasında affediyorum geçecek diyorum nerde her gecen gün yeni bir pis huyun yakalıyorm sonrası huzursuzluk adam tam bir öküz ya bnlar islama göre yaşamdıgımız için oluyor ve bir müzlümanın yapması gereken şeyler uan benim bu yorumu bu şekilde yazmamda yanlış ama ne yapayım tükendim ya

  YanıtlaSil
 2. valla adam odunsa nekadar yontsanda bişeye benzemiyor bunları neden bize yaşatıyorlar çünki islama göre yaşamıyoruz tek eksik bu işte öküz bir kocadan ikiz bebeklerim var ve işim çok zor hiç bir şey anlamıyor adam nato mermer nato kafa

  YanıtlaSil
 3. NAMAZ KILMASAM OLURMU BEN ALEVİYİM

  YanıtlaSil
 4. lufen yardımcı olun

  YanıtlaSil
 5. Meraba hocam benim kocam ters ilişki istiyo bende karşı çıkınca mutsuz oluyo ve uzun zamandır istiyo ve kocam benden iyice uzaklaştı ne yapabilirim

  YanıtlaSil
 6. Hocam Ben 5 senelik evliyim 2 cocugum var fakat kayinvalidem beni istemiyor surekli kocamla arami bozuyor kocam annesini dinliyor onu basil kendine donderebilirim

  YanıtlaSil
 7. Benim sizin yarfiminiza fikrinizine cok ihtiyacim var iki Tane cocugum var Biri hasta kocam Annesinin sözünden hic cikmiyor bana cocuklarima karsi cok ilgisiz siddet uyguluyor suan annesiyle gezmelerde benden ayrilmak istiyor annesi hayatimiza mahfetti ne yapabilirim

  YanıtlaSil
 8. Ben 1.5 yıldır evliyiz eşim ailesine çok düşkün umarım bu dua etkili olur sonucu burada paylasicsm mutsuz:((((

  YanıtlaSil
 9. Selamun aleykum hocam.Benim kocam çok deyişti .Aslında bir ara iyi anlaşıyorduk amma son zamanlar hiç anlaşamıyoruz.Hep tartışmalar .tamamen başka bir insan oldu sanki büyüden şübheleniyorum.Amma ne yapsam ne desem faydasız.Ne yapsam ki bilmiyorum artık.Çok zor durumdayım.

  YanıtlaSil
 10. Merhaba 2 yıllık evliyim 1 yaşında oğlumuz var. Eşim bnmle 1 aydir nerdeyse ilgilenmiyor hfta sonu hep arkadaşlarıyla evliligimize zarar verildiğini söylüyorum anlamıyor nasil dualar etmeliyim. Elimden geleni yapicam sonrası ALLAH bilir.
  Teşekkürler

  YanıtlaSil