25 Mart 2014 Salı

Sevdiğinin Araması İçin Dua 48 Saatte Etkili

Sevdiğinin Araması İçin Dua

Sevdiğinin Araması İçin Dua

Not: Çevirgel Duası adlı bloğumda bundan önceki yazılarımda çok etkili dualara yer verip bu duaları tüm detaylarıyla mercek altına almaya çalıştığım gibi bu yazıda da hem eski sevgilinin hem de yeni sevgilinin araması hususunda tatbik edilebilecek bir duadan, "sevdiğinin araması için dua"dan söz edeceğim.


Her insan, mazisinde derin izler bırakan sevgilisini tekrar kollarına almak ve sarıp sarmalamak ister. Ve her insan, uzaktaki sevdiğinin kendisini ansızın aramasını gönülden arzular. Biliyorum, sen de giden sevgilinin geri gelmesini arzuluyorsun; ama bunun en iyi yolunun "sevdiğinin araması için dua" olduğunu düşünüyorsun.

Evet, sevdiğinin araması için dua adıyla anılan bir dua var ve uygulayan insanların söylediklerine göre, oldukça da tesirli bir dua. Ben de ayrılık acısına katlanamayan insanların bu acısını az biraz dindirmek adına bu duayı inceleyeceğim bu gün.

İnceleyeceğim "sevdiğinin araması için dua"yı tüm ayrıntıları ve ince noktalarıyla bir bütün halinde tatbik edip hiçbir ayrıntısını kaçırmaman gerekir, başlayalım:

Bu duada, Allah'ın esma-yı hüsnası (güzel isimleri) içerisinde özellikle iki ismini belli sayılarda okuyacağız: Ya Fettah ve Ya Vedûd isimlerini.

Bilindiği gibi Allah'ın 99 esmasından biri olan "Ya Fettah" kapıları açan, zorlukları ve engelleri fetheden, yolları açan gibi anlamlara gelir. Yine Allah'ın güzel isimlerinden biri olan "Ya Vedûd" da sevgi, aşk ve sevda, muhabbet ve sevecenlik gibi anlamlara gelir. Amacımız açısından düşünecek olursak (amacının sevdiğinin araması olduğunu hatırlayalım) bu isimlerin ne kadar etkili olduğunu kavramış oluruz.

Şimdi sevdiğinin araması için duanın uygulama aşamalarını birlikte görelim:


Sevdiğinin Araması İçin Duanın İşlem Basamakları


Tüm duaların tatbikinden önce yapıldığı gibi, sevdiğinin araması için duada da evvela, ruhsal ve bedensel temizlik, ilk şarttır. Bedensel temizlik adına abdestin, ruhsal temizlik adına da namazın önemini hatırlayalım. Öyleyse bu duada da öncelikle abdest alıp sonrasında iki veya dört rekatlık nafile namazı kılmamız gerekiyor.

Abdestli ilgili şunu belirtmeliyim ki gusül abdesti alma olanağın varsa, daha faziletli ve temizlik açısından daha faydalı olacaktır. Namaz için de iki veya dört rekatlık bir nafile namaz kılmalısın.

Abdest ve namaz akabinde ellerini gökyüzüne açıp hafif bir sesle (mırıldanarak) 99 defa Ya Fettah esmasını, hemen ardından da 99 defa Ya Vedûd esmasını okuman gerekiyor.

Burada, önce Ya Fettah'ın ardından da Ya Vedûd'un okunmasının hikmeti şudur: Önce, aradaki engellerin kaldırılması sonrasında da sevgilinin kalbinin sana karşı sevgi ve muhabbet ile dolması umulur.

Sevdiğinin araması için duanın tamamlanması için bu esmalar 99'ar kez okunduktan sonra şu dua okunur:

"Allah'ım, yücelerden yücesin, kimse bilmez nicesin. Sen mevcudiyetiyle malum, mahiyetiyle meçhul olan Yüceler Yücesi'sin. Biliyorum ki senin bir kez "Ol!" demenle oldu bütün varlık alemi. Bütün varlıklar, varlıklarını Sana borçlular. Sen, istediğini istediğin anda yapmaya güç yetiren yegane Kudret Sahibi'sin. Şu garip kulun senden, sevdiğinin araması için duada bulunuyor. Varlığının ve birliğinin hürmetine beni geri çevirme. Beni, içimdeki aşk ateşinin kavurucu yangınıyla baş başa bırakma."

Sevdiğinin araması için dua isimli bu dua, bir hafta boyunca her gün 5 kez, 5 vakit namazdan sonra tekrar edilmeli. Allah'ın izniyle bir hafta sonra etkisini gösterir.

Sevdiğinin Araması İçin Dua ve Birkaç Uyarı


Evet, dua, özetle bu kadar. Ancak, önemli bir uyarıda bulunmak zorundayım ki burada, mühim olan kısım, Allah'ın esması olan Ya Fettah ve Ya Vedûd isimleridir. Ardından gelen dua, anlam olarak, sevdiğinin araması için herhangi bir ifade de olabilir. Veya sen içinden nasıl geliyorsa öyle de edebilirsin duanı.

Başka bir uyarı daha: Bu yazdıklarımı ve sırasını karıştırmamak için eline bir kağıt kalem alıp yazarsan daha iyi olur.

Ve bir öneri: Sevdiğinin araması için tek duaya başvurmak yerine kendini sevdiğini geri getirme konusunda geliştirmelisin de. Bunu için şu güzel kaynağı (tıkla) incelemeni isterim. Eminim ki işine çok yarayacak.


Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen aşağıdaki ekran görüntülerinde yer alan enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın:


Eğer, sevdiğinin araması için dua yerine büyü ile onun aramasını sağlamak istersen şu yazımı bir incele: Sevdiğini Geri Getirme Büyüsü

Ayrıca şu yazımı da okumalısın: Kocayı Kendine Bağlamak İçin Etkili Dua

Şimdi de bir parça dinleyelim:


Anahtar kelimeler: çevirgel duası, döngel, çevirgel, sevdiğinin araması

2 yorum:

  1. Benim esim 2.5 yildir evi terk etti ne yapabilirim aramizda sevgide vardi ben saniyordumki bu ayrilik fazla uzun surmez gitmedigim hoca medium kalmadi sanirsam orda hatta yaptim herseyi karistirdim .dualara sigindim sanirsam yanlis dua lara lutfen yardimci olurmusunuz?

    YanıtlaSil
  2. bu bahsedınız kıtabı nerden ve nasıl alacagım yardımcı olurmusunuz rıca etsem

    YanıtlaSil