10 Nisan 2014 Perşembe

Bu Yazıyı Okumadan Eski Sevgiline Sakın Mesaj Atma

Eski Sevgiliye Mesaj Atmak
Bu Yazıyı Okumadan Eski Sevgiline Mesaj Atma

Bu Yazıyı Okumadan Eski Sevgiline Sakın Mesaj Atma

Bu günkü makalemde "eski sevgiliye mesaj atmak" konusunu ele alıp işlemeyi düşünüyorum. Yazının başlığına "bu yazıyı okumadan eski sevgiline sakın mesaj atma" dememin nedeni ise, mesaj atmanın oldukça hayati bir konu olması ve sırf yanlış bir mesajın bile, ilişkinin şeklini ve rengini tamamen değiştirebilme olasılığının olmasıdır.


Bu sebeple, yazıda anlatacağım ince noktaları içselleştirmeden eski sevgiliye mesaj atmak, senin için yanlış bir adımın başlangıcı olabilir.

Bir kere, eski sevgiliye mesaj atmak, mesajın içeriği ne olursa olsun ona şöyle demek anlamına gelir: "Ayrılsak da hâlâ aklımdasın; sensiz olmaz, sensiz olmasın, sensiz olacaksa, olmasın. Çünkü ne yapsam da seni unutamıyorum."

Dikkat edersen, mesajın içeriği ne olursa olsun, eski sevgiliye mesaj atmanın, ona yukarıdakine benzer bir anlam çağrıştıracağını ifade ettim. Çünkü insan büsbütün unuttuğu birine asla mesaj gönder(e)mez.


Niçin Eski Sevgiline Mesaj Atmak İstiyorsun?


Şimdi, eski sevgiliye mesaj atmak, ya ondan intikam almak için veya onu geri kazanmak için başvurulan bir yöntemdir. Ve her halükarda sakat ve sonuçsuz bir kısır döngüye sürükler. Çünkü:

Eğer eski sevgilinden intikam almak istiyorsan ona mesaj göndermek yerine tepkisiz kalmayı tercih etmelisin. Zira, yukarıda da izah ettiğim gibi, mesaj atmak, sensiz olmuyor, seni unutamıyorum, anlamlarına gelir ve bu durum, intikam almak yerine eski sevgilinin elini güçlendirmek manasını taşır.

Dolayısıyla, eski sevgilinden intikam almak gibi bir niyetin ve düşüncen varsa, mesaj yoluyla "sosyal mesaj" vermekten vazgeçmelisin.

Oysaki tepkisiz kalmak karşı tarafı çıldırtır; çünkü tepkisiz kalmak, ona, sen bir hiçsin, benim nazarımda geçmişimde yer alan kara bir lekesin; bu yüzden benim için dış kapının mandalı bile değilsin, mesajını verir. Bu mesajın da eski sevgiliden intikam almak adına çok güçlü bir mesaj olduğu ortada.

Özetle, eğer okkalı ve sunturlu bir intikam almayı düşünüyorsan, mesaj atma, tepkisiz kal.

Gelelim, eski sevgiliye mesaj atmanın ikinci ve daha nezih olan amacına: Eski sevgiliyi geri kazanma isteği.

Evet, birçok aşık, eski sevgiliye mesaj atmayı, onu yeniden elde etmek maksadıyla başvurulabilecek bir yöntem olarak görür. Halbuki burada da ciddi sıkıntılar var. Şöyle ki:

Az evvel, sevgiliden intikam almak için mesaj atmanın sakıncasını dile getirmeye çalışırken, onu duygusal anlamda ezmek için, mesaj göndermemek gerektiğini söyledim. Bu durum, onu geri kazanma arzusunda da aynen böyle.

Çünkü, ilişkinin bitmesi ve birbiriniz için "eski sevgili" konumuna düşmeniz, ortada ciddi bir sorun olduğunu (en azından birkaç mesaj ile düzeltilemeyecek kadar ciddi bir sorun olduğunu) gösterir. Evet, ilişkiyi bitirecek kadar ciddi bir sorun, mesaj yoluyla üstesinden gelinebilecek bir durum olmasa gerek.

Eski Sevgiliye Mesaj Atmak Doğru mu?


Devam edelim: Dostum, eski sevgiliye mesaj atmak yerine yine tepkisiz kalmak ve iletişime geçmemek, sevgilinin geri dönmesi adına en iyi yöntemdir.

Çünkü, ona mesaj göndermeyerek, kabaca, ben seni takmıyorum artık, demiş oluyorsun. Ve bu söylemin de onu geri getirme noktasında mükemmel bir etliye sahip olduğunu biliyoruz.

Çünkü bu söylem (seni önemsemiyorum, sensiz de olur söylemi) eski sevgiliyi geri kazanma taktikleri içerisinde belki de en önemli taktik olan "ters psikoloji"nin temel yapı taşıdır.

Burada, eski sevgiliye mesaj atmayarak, her ne kadar, ben seni önemsemiyorum, artık gelme, desek de, aslında onun düşünce ve duygu dünyasına, gel, bensiz yapamazsın, tohumunu ekmiş oluyoruz.

Yani ters psikoloji ile, ona, gelme, derken, gel demiş oluyoruz ve bu gelme-gel söylemi, onu geri kazanmak için eski sevgiliye mesaj atmaktan kat kat daha etkilidir. Çünkü bu yöntem, bilinçaltını harekete geçiren bir taktik.

Tabi, birkaç cümleyle özetlemeye çalıştığım bu formül, bu kadar kısa değil. Detaylar için şu siteyi (tıkla) incelemelisin.


Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen şu sayfada (tıkla) bulunan garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın.

Hasıl-ı kelam, eski sevgiliye mesaj atmak çok da makul ve doğru bir taktik değil.

Şu yazılarımı da okuyabilirsin:İlgili kelimeler: çevirgel duası, çevirgel döngel, bu yazıyı okumadan eski sevgiline sakın mesaj atma

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder