5 Nisan 2014 Cumartesi

Eski Sevgili Nasıl Tekrar Elde Edilir?

Eski Sevgili Nasıl Tekrar Elde Edilir?
Eski Sevgili Nasıl Elde Edilir?

Eski Sevgili Nasıl Tekrar Elde Edilir?

Sevgilisinden ayrılıp yüreği sızım sızım sızlayan her aşık, mutlaka bir gün, eski sevgili nasıl tekrar elde edilir, şeklinde bir soru sorar, daha doğrusu bu sorunun altında ezilir. Ben de çevirgel duası adını verdiğim bu blogda bu günkü yazımı, bu sorunun cevabına ayırmak istedim. Umarım, vereceğim cevaplar, senin için makul ve tatminkar olur.


Evet, eski sevgili nasıl tekrar elde edilir, şeklindeki soruya verilebilecek en iyi yanıtları teker teker işleyelim. (Bu cevapların hepsinin deneyim ürünü olduğunu bilmelisin.)

1. Eski sevgilini tekrar elde etme hususunda aceleci davranıp "ters psikoloji"yi bozmamalısın. Ters psikolojinin detaylarını bir başka yazımda ele alacağım; ancak burada "acele etmeme" kavramı üzerinde biraz durmalıyım.

Dostum, eski sevgili nasıl tekrar elde edilir, diyen bütün aşıklar acelecidir. Bunun hiç istisnasını görmedim. Ancak aceleci davranıp derhal eski sevgilisiyle yeniden birlikte olmanın büyük mutluluğuna ermek isteyen birçok aşık da maalesef, sırf acele ettiği için bu kutsal amacına ulaşamaz. Neden mi?

Çünkü, acele eden bir aşık, birkaç yönden yanlış adım atıyordur. Şöyle ki:Eski Sevgili Nasıl Elde Edilir? Acele ile Değil!


Aceleci davranıp hemen harekete geçen ve eski sevgilisini tekrar sarabilmek için bir şeyler yapmaya çalışan ayrılık hastası, sevgilisine şöyle bir mesaj verir: Bak, seninle birlikte olabilmek için neler neler yapıyorum! Sensizliğe dayanamıyorum.

Bu mesajın birkaç yönden dezavantaj taşıdığı kesin. Örneğin, eski sevgilinin ağız tadıyla özlem duymasına engel olduğu ortada.

Dostum, acele etmeyerek, onun seni yürekten özlemesine izin versen, diyorum.

Tamam, ben de şair gibi, "sensiz olmaz, sensiz olmasın, sensiz olacaksa olmasın", diyorum ve yüreğinin bu çığlığına katılıyorum. Ama acele edersen olmayacak bu iş.

Şimdi, neden acele etmemelisin, sorusuna, eski sevgili nasıl tekrar elde edilir, sorusunu tekrar hatırlayarak farklı bir cevap vereyim? Bir istatistik:

Biliyor musun, eski sevgilin, senden ayrıldıktan sonra, büyük olasılıkla uzun bir süre yeni bir ilişki kuramayacak. Eski sevgilinin bir başka kişiyle yeni bir ilişki kuramaması senin için olumlu bir sonuç olmalı, değil mi?

Olumlu olmasına olumlu da, bu sonuca nereden vardın, anlayamadım?

Anlatayım: Kadın erkek ilişkileri üzerine yapılan binlerce araştırmadan biri de şu:

Bir kişi, sevgilisinden ayrılınca onun hayali ve özlemi, kendisini rahat bırakmaz. Bu yüzden de yeni bir insanla gelecek vaad eden uzun süreli bir ilişki kurma olasılığı oldukça düşüktür.

Evet, eldeki sayısal veriler, yeni ve uzun bir ilişkinin başlama olasılığının yüzde beş (% 5) olduğunu söylüyor. Düşük bir olasılık değil mi?

Yani, yüzde doksan beşlik bir şansın ve avantajın var dostum.

Şimdi, eski sevgili nasıl tekrar elde edilir, sorusuna verdiğim ilk cevabın, neden acele etmemek olduğunu daha iyi anlamış olmalısın.Eski Sevgili Nasıl Tekrar Elde Edilir? Gölgeleme İle


Bu konuda, birkaç faydalı bilgi daha aktarayım: İnsan psikolojisinde "gölgeleme" adı verilen garip bir süreç var.

Gölgeleme, bir organizmanın, sırf eskisine alıştığı için yenisini kabul edememesi durumudur.

Örneğin, bakıcı kontrolünde büyüyen çocuklar, eski bakıcılarına alıştıkları için yenisini benimseyemezler. Hatta, yeni bakıcı çok daha iyi olsa da, eskisinin gölgesi, yenisini gölgeler.

Bu durum, öğrenciler için de aynen geçerlidir. Yenisi çok daha bilgili ve anlaşılır olduğu halde yeni matematik öğretmenine alışamayan milyonlarca öğrenci var dünyada. Çünkü, eski öğretmenin gölgesi, yeni öğretmeni gölgeler. Yenisi, eskisinin gölgesinde kalır.

Peki, bu bilginin eski sevgili nasıl tekrar elde edilir, sorusuna bakan yönü ne?

Endişelenme, sen de eski sevgilinin yeni bir insanla uzun süreli birlikteliğini gölgeleyeceksin, onu diyorum. Ne de olsa maziye bir sünger çekmek imkansız!

2. Eski sevgili nasıl tekrar elde edilir? Tabi ki yol planıyla. Nedir bu yol planı? Şu kitabı (tıkla) incelersen ne olduğunu çok iyi anlarsın.


Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen şu sayfada (tıkla) bulunan garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın.

Bu kitap sayesinde, eski sevgili nasıl tekrar elde edilir, sorusunun tarihe karışacağını umuyorum.

Şirinlik Duası, Çok Etkili ve Eski Sevgili Geri Döner mi? Nasıl? adlı yazılarımı da okumalısın.

İlgili kelimeler: çevirgel duası, çevirgel döngel, nasıl elde edilir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder