22 Nisan 2014 Salı

Eski Sevgiliyi Unutmanın En Etkili Yolları

Eski Sevgiliyi Unutmanın En Etkili Yolları
Eski Sevgiliyi Unutmanın Etkili Yolları

Eski Sevgiliyi Unutmanın En Etkili Yolları

Not: Bu yazımda, eski sevgili unutmanın birçok etkili yolunu bulacaksın; tüm yöntemleri dikkatlice okumanı öneririm.

Bu sitede her ne kadar eski sevgiliyi geri kazanma yollarını anlatıyor olsam da (ki zaten bu yüzden çevirgel duası diye bir isim koydum siteye) bazen, eski sevgilinin unutulması gereken durumlarla da karşı karşıya kaldığımız oluyor. Dolayısıyla yalnızca çevirgel duası gibi geri kazanma yollarına değil, eski sevgiliyi unutma yollarına da eğilmek zorundayız. Nitekim, bu makalemde eski sevgiliyi unutmanın en etkili yollarına değinmek istiyorum.


Evet, eski sevgiliyi unutmanın imkansız derecesinde zor olduğunu ben de biliyorum; eski sevgiliyi unutmak hakikaten çileli ve depresyonlu bir sürecin başlangıcı sayılabilir. Ancak tüm bunlara rağmen bazı özel bilgilerle ve bu bilgilerin yol göstermesiyle eski sevgili unutulabilir.

Öyleyse, maddeler halinde, eski sevgiliyi unutma yollarını mercek altına alıp detaylandırmaya çalışalım:

1. Eski sevgilinin geri dönüşü ihtimaliyle alakalı tüm olasılıkları aklından söküp atarak işe başlayabilirsin. Ancak, bu şekilde, eski sevgiliyi unutma yollarına adım atabileceğini bilmeni isterim.

Evet, ancak geri dönüş olasılıklarının tümünü kafandan silip attıktan sonra, aşk acısının derin yaralarını sarmaya başlayabilirsin. Başka türlü, aşk acısından kurtulmak ve huzura kavuşmak imkanı yok gibi.

Bu bağlamda, bir şairin şu sözlerine kulak vermeni isterim:

"Bütün sevgilileri atıp içimden
Varlığımı yalnız ona verdim ben
Elverir ki bir gün bana derinden
Ta derinden bir gün bana: "Gel!" desin."

Değerli okuyucum, dikkat ettiysen şair, içinde beslediği umut yüzünden aşk acısından bir türlü kurtulamıyor. Evet, insanın bir şeylere dair umut beslemesi elbette ki yadırganacak bir davranış biçimi değil; ancak eski sevgiliyi unutma yollarını arayan aşıklar için "umut" değil "unut" lazım.

O halde, sevgilinin geri dönüşüyle ilgili bütün ihtimalleri devre dışı bırakıp, sevgilinin gel, demesini beklemekten vazgeçmeliyiz.

Evet, sevgili okurum, şimdi de geri dönüşü kendi zihninde imkansız hale getirip, aşk acısının kıskacından kurtulma önerisinden başka, farklı birkaç yöntem üzerinde daha duralım:


Eski Sevgiliyi Unutma Yolları 2


2. Sevgili okurum, bilimsel araştırmalar, insanın düşünceden ibaret olduğu sözünü kanıtlar niteliktedir. Bilirsin, Mevlana, sen düşünceden ibaretsin, der. Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalardan elde edilen veriler de her şeyin "beyin"de başlayıp yine beyinde bittiğini kanıtlar nitelikte.

Peki, her şeyin beyinde başlayıp yine beyinde bitmesiyle "eski sevgiliyi unutma yolları" arasında nasıl bir ilinti var? Şöyle ki:

Aşk acısını çeken insanın yüreği değil beynidir. Dolayısıyla beynimizi doğru programladığımızda aşk acısından rahatlıkla kurtulabiliriz. Ben burada, beynin nasıl programlandığı üzerinde durmayacağım elbet. Üzerinde duracağım konu beyin gücümüzü kullanarak, eski sevgiliyi unutmanın etkili bir yolunu bulmak olacak. Şöyle ki:

Beyni, sızan bir kovaya benzetebiliriz. Altı delik olan bir kova, nasıl ki üzerine eklenen su ile basınçtan dolayı alttan su sızdırıyor ise, insan beyni de yeni öğrendiği bilgiler ile ilk öğrendiklerini yavaş yavaş unutacak bir özellik ile donatılmıştır.

Özetleyecek olursak, psikolojide "sızan kova hipotezi" diye adlandırılan görüşe göre, insan sonradan öğrendikleri sayesinde ilk öğrendiği şeyleri unutur. E, bizim de amacımız, eski sevgiliyi unutma yolları olduğuna göre, beynimizin bu özelliğini, eski sevgiliyi unutma konusunda rahatlıkla kullanabiliriz.

Mesela, bu bağlamda, uzun zamandır ilgimizi ve merakımızı cezbeden bir konu üzerinde yoğunlaşarak o konuda derinleşmek suretiyle eski sevgilimizi unutmaya çalışabiliriz.

Yine, kendimize değişik hobiler ve ilgi çekici uğraşlar bularak eski sevgilinin beynimizden "sızma"sı için gerekli adımları atabiliriz. Örneğin, kitap okuyarak, eski sevgiliyi unutmanın en iyi yolunu bulabiliriz. Örnek olarak, kitap okumayı verdim; çünkü kitap okuma sayesinde yeni ufuklara yelken açıp farklı alemlerin renkli atmosferinde dolaşma imkanı bulabilir, bu sayede de, eski sevgiliyi unutmak adına atılması gereken en mühim adımı atmış oluruz.

Sevgili okurum, eski sevgiliyi unutma yolları adına daha bir yığın bilgi ve taktik aktarmak mümkündür şüphesiz. Ancak yazının fazla uzamaması adına, diğer taktikleri başka bir yazıya bırakıp şu iki öneriyle yazımı noktalamak istiyorum:

Eski Sevgiliyi Unutma Yolları ve 2 Öneri


1. Eski sevgiliyi unutma yolları yerine onu yeniden kazanmanın yollarını öğrenip aşk acısına kökten çözüm bulmak istersen, çevirgel duası adlı bu sitede yer alan diğer yazılarımı okumalısın.

2. Şayet, eski sevgiliyi unutmanın en etkili yollarını derli toplu olarak bir kaynakta bulmak ve elinin altında bulundurmak istiyorsan şu siteye (tıkla) bakabilirsin.

Çok Önemli Not: Kitabı okuyan okuyucuların ilginç yorumları için şu sayfayı da (tıkla) okumanı öneririm.


Anahtar kelimeler: çevirgel duası, çevirgel döngel, sevgiliyi unutma yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder