18 Nisan 2014 Cuma

Ters Psikoloji ile Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Ters Psikoloji ile Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak
Görsel internetten alıntıdır.

Ters Psikoloji ile Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Bu blogda, özelde Çevirgel Döngel Duası isimli duayı, genelde de geri getirme dualarını işlediğimi bilirsin. Fakat bazen çevirgel duası da diğer geri çevirme duaları da pek işe yaramıyor. İşte bu durumda, eski sevgiliyi geri kazanmak için etkili bir yönteme başvurma gereksinimi doğuyor. Bu bağlamda, ters psikolojinin bir hayli etkili olduğunu biliyoruz.


İnsan psikolojisini derinden etkileyen ve bu çerçevede eski sevgiliyi geri kazanmak için de kullanılabilecek bir yöntem olan ters psikoloji, hayat kurtaran bir can simidi gibi birçok insanın hayatına hayat katmıştır, biliyorum. Nitekim, bu özel bilginin senin de hayatına hayat ve yaşamına anlam katmasını istediğim için bu yazımı ters psikolojiye tahsis etmek istedim.

Evet, eski sevgiliyi geri kazanmak için ters psikolojiyi nasıl kullanabileceğimize gelmeden evvel ters psikolojiyi şöyle kaba taslak da olsa izah etmek isterim:Ters Psikoloji Nedir?


Bir cümlelik bir tanımla ters psikoloji, birine yaptırmak istediğimiz bir davranışın tam tersini söyleyerek, o kişinin istediğimiz davranışı yapmasını sağlamaya çalışmaktır. Biraz daha açayım:

Hani, çocuklar genellikle ebeveynlerine her konuda itiraz etmeye odaklıdırlar ya. Hatta bazı inatçı çocuklar, sırf anne-babası yoğurda beyaz dedi diye, hayır efendim, yoğurt karadır, diyebilecek bir inatçılık potansiyeline sahiptirler.

Bunu bilen anne-babalar da çocuklarına doğru ve istenilen davranışı yaptırmak için yanlışı ileri sürerek, bunu yap, derler. Çocuk, her zamanki inatçı tavrıyla, ben bunu yapmam, deyip söylenen davranışın tam tersini yapınca da anne-babalar, amaçlarına ulaşmış olurlar.

Sanırım, bu kısa açıklamadan ve ufak örnekten sonra, ters psikoloji kavramı, az biraz netlik kazandı. Öyleyse şimdi de ters psikolojiyi, eski sevgiliyi geri kazanmak için kullanalım:

Dostum, şunu bilmekle işe başlamalısın: Her insan bir çocuktur veya en azından her insanın duygusal ve ruhsal dünyasında inatçı ve kırılgan bir çocuk yatar. Dolayısıyla çocuklarda oldukça etkili olan ters psikoloji taktiği, eski sevgiliyi geri kazanma konusunda da bayağı etkili olacaktır.

Şimdi gelelim ters psikolojiyi nasıl kullanacağına:Ters Psikolojiyi Eski Sevgilimi Geri Kazanmak İçin Nasıl Kullanmalıyım?


Dostum, evvela, sana ilk etapta acı verse de artık eski sevgilini arayıp sormaktan vazgeçmek zorundasın. Çünkü ters psikolojinin temelinde arayıp sormama anlamındaki "iletişimsizlik" yatar.

Çünkü muhatabımız olan eski sevgilimize, ona muhtaç olmadığımız mesajını iletmemiz gerekiyor. Burada temel mesele, sevgiliye, benim artık sana ihtiyacım yok, mesajını vermektir.

Hani, Sheakspeare, Hamlet adlı tiyatrosunda, olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu, der ya; ters psikoloji ile eski sevgiliyi geri kazanmak konusunda da bütün mesele, ona, şu manada sözsüz bir mesaj vermektir:

"Evet, bir zamanlar benim için çok önemliydin; ama artık sen olmasan da olur. İlkin senin için şairin şu dizeleri geçerliydi:

Ne hasta bekler sabahı
Ne taze ölüyü mezar
Ne de şeytan bir günahı
Seni beklediğim kadar

Fakat şimdilerde bu düşüncem değişti. Artık:

Geçti istemem gelmeni
Yokluğunda buldum seni
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme artık neye yarar?"

Evet, dikkat edersen sevgiline, artık gelmesen de olur, ben sensiz de yaparım, sen olmadan da yaşarım, şeklinde ters psikolojiye yönelik bir mesaj vermiş oldun.

Tabi, bunu, sözlü olarak veya mesaj göndererek değil, onunla hiçbir şekilde iletişime geçmeyecek yapmalısın. Zaten, deminden beri ter psikoloji (diğer adı paradoksal müdahale) olarak sözünü ettiğim kavramın temelinde de bu iletişimsizlik taktiği yatar.

Evet, ters psikoloji yöntemiyle eski sevgiliyi geri kazanmak, özetle ve kısaca bu şekilde ifade edilebilir; ancak bu taktiğin tüm ayrıntılarını öğrenmeden harekete geçmen halinde yanlış yapma ihtimalin olduğu için, sana önerim, ters psikolojinin bütün teferruatını öğrenip öyle pratiğe aktarman yönünde olacak.


Detaylar için şu kaynağı (tıkla) inceleyebilirsin. Sağlıcakla...

Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen şu sayfada (tıkla) bulunan garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın.

Ayrıca Bu Yazıyı Okumadan Eski Sevgiline Sakın Mesaj Atma ve Aşk Acısından Kurtulmak adlı yazılarımı da okumalısın.

İlgili kelimeler: çevirgel duası, çevirgel döngel, eski sevgiliyi geri kazanmak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder