16 Temmuz 2014 Çarşamba

En Etkili ve Garantili Şahmeran Duası En Doğru Bilgilerle

Şahmeran Duası
Şahmeran Duası

En Etkili Şahmeran Duası

Not: Bu sayfayı sonuna kadar dikkatle okursan şahmeran duasına dair her türlü detayı öğrenmiş ve Allah'ın izniyle muradına kavuşmuş olacaksın.


Çevirgel duası adını verdiğim bu blog, eski sevgiliyi geri kazanma dualarına yoğunlaştığı için bu yazım da en etkili şahmeran duası ile alakalı olacak. Bu yazımda, iki ayrı şahmeran duasını işlemeye çalışacağım. İkisini de birlikte uygulamanı ve bu sayede şahmeran duasının muazzam etkisini görmeni tavsiye ederim.

Şahmeran Duasını Aktarmadan Önce 2 Önemli Nokta

Şahmeran duası olarak bilinen ve internet ortamında en çok bilinen meşhur duayı da, insanlar tarafından pek bilinmeyen ama oldukça etkili olan öbür şahmeran duasını da sırasıyla işleyeceğim bu yazıda dikkat etmen gereken iki hususu söylemek zorundayım:

1. Eline bir kağıt kalem alarak bu duaları yazmanı ve öylece tatbik etmeni öneririm; bu sayede yanlış yapmamış olacaksın. (Çünkü yapacağın bir yanlış bile kötü sonuçlara sebep olabilir.)

2. Yazıyı son kelimesine kadar okumadan şahmeran duasını uygulamaya başlama; çünkü kaçıracağın bir nokta bile hayati öneme sahip olabilir.

Birinci dua ile başlayalım:Birinci Şahmeran Duası ve Anlamı


1. Şahmeran Duası: (Türkçe mealini parantez içinde duanın orijinal metninin yanında vereceğim):

Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum. (Gerçek hayat sahibi, her şeye hayat veren ve her şeyi ayakta tutan Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Aliyul Hakim. (Her şeyden yüce ve hikmet sahibi Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim. (Gizli ve açık her şeyi işiten ve her şeyi bilen Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim. (Her şeye çok merhametli ve çok merhamet edici olan Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad. (Her şeyin tek, ortağı olmadan ve yalnız yaratıcısı Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid. (Her şeyin varlığını bildiği ve eşi benzeri olmayan Allah'ım. Senden Başka İlah Yoktur.)

Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim. (Yaratılanlara karşı şefkatli ve merhametli olan Allah'ım. Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim. (Azameti büyük ve her şeye galip ve merhametli olan Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu. (İstediği zaman apaçık ortada olan; algılanabilen ve istediği zaman gizli, ortada olmayan; algılanamayan Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu. (Hiçbir dengi ve ortağı olmayan ve tek olan ve hiçbir şeye ihtiyacı olmayan Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Fettahul Alim. (Her şeyi hikmetle açan ve her şeyi hakkıyla bilen Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim. (Her şeye galip ve azameti büyük olan ve her şeyi hakkıyla bilen Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan. (Yarattıklarına sonsuz merhamet sahibi, hakiki iyilik ve ihsan sahibi olan ve hiçbir amelini zayi etmeden karşılığı veren Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Kadir’ul Kahiru. (Her şeye gücü yeten kadir ve düşmanlarını kahreden Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim. (İstediğini yükselten ve hakiki ilim sahibi olan Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül Arş’il Azim. (Her şeyin ve büyük arşın sahibi Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs. (Her şeyin ve mülkün sahibi ve her türlü hata, gaflet ve acizlikten uzak olan Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin. (Hamd ve övgü sahibi olan hamdimiz ve övgümüz apaçık sadece sanadır Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis. (Ölenleri diriltecek olan ve tüm varlıkların gerçek varisi olan Allah'ım! Senden başka ilah yoktur.)

Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna. (Allah'ım! Senden başka ilah yoktur. Tüm güzel isimler sana aittir.)

Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u Muhlisine Lehuddin.
Subhane birahmetike ya Erhammerrahimin.
Velhamdu-lillahi Rabbi'l-Alemin.

Evet, birinci "şahmeran duası" böyle idi. Peki bu ilk dua tek başına etkili mi?

Evet, uygulayan insanlar, bu ilk duanın da tek başına çok tesirli olduğunu belirtiyor; fakat ikisini birden tatbik edenler, çok daha fazla fayda gördüklerini belirttikleri için sana tavsiyem, ikinci şahmeran duasını da öğrenmen ve ikisini beraber tatbik etmendir. İşte ikinci dua (duadan sonra nasıl uygulayacağını da anlatacağım):

2. Çok Etkili Şahmeran Duası

Bu duada, Allah'ın kutsal isimlerinden (esma-yı hüsna) 9 tanesini ve Kur'an surelerinden ve ayetlerinden birkaç tanesini birlikte vesile kılıp Allah'a niyaz edeceğiz.

9 esma-yı hüsna şunlar:

Ya Vedûd
Ya Rahmân
Ya Rahîm
Ya Rauf
Ya Baki
Ya Hannan
Ya Mennan
Ya Cemil
Ya Cami

Sureler ve ayetler ise şunlar:


Fatiha Suresi
İhlas Suresi
Felak Suresi
Nas Suresi
Kürsi Ayeti (Ayet'el-Kürsi)

Evet değerli okurum, şahmeran duası için başvuracağımız ayet ve sureler bunlar. Şimdi duanın uygulama şeklini izah edelim:

Evvela, her duanın öncesinde yapılması gerektiği gibi güzelce bir abdest almalısın. Abdest aldıktan sonra ise 2 rekat veya 4 rekat hacet namazı kılmalısın. Namazın akabinde ise ellerini duaya açtığında şöyle dua etmelisin:

Önce besmele çekmeli, sonra Fatiha Suresi'ni 3 kez okumalısın. Fatiha'dan sonra 3 İhlas, 3 Felak ve 3 tane de Nas Suresi okumalısın.

Bu Sureler, bir nevi duanın hazırlık aşaması idi. Duanın asıl kısmı ise Allah'ın güzel isimlerinden teşekkül eden ve yukarıda sıraladığım 9 esma-yı hüsnadan oluşuyor.

Evet, yukarıdaki surelerden sonra Ya Vedûd başta olmak üzere sırasıyla her bir esmayı 99 kez okumalısın. Ve her esma arasında da 7 kez Ayet'el-Kürsi'yi okumalısın.

Misalen:


99 Ya Vedûd, ardından 7 Ayet'el-Kürsi
99 Ya Rahmân, ardından 7 Ayet'el-Kürsi...

En son, 99 Ya Cami, ardından 7 kez Ayet'el-Kürsi okuduktan sonra ise şahmeran duasına şöyle devam etmelisin:

"Allah'ım, sen Peygamber Efendimiz'in (sav) ifadesiyle "Kalpleri Evirip Çeviren"sin, insanın iradesi ile kalbi arasına girip hükmünü yürütensin. Sana yaptığım bu niyazımı kabuk edip şahmeran duasının hatırı için beni muradıma nail ve müyesser kıl. Amin!"

Bu son duayı da, 9 kez okumalı ve bu şekilde "şahmeran duası"nı bitirmelisin.

Şimdi de Şahmeran Duasının ne amaçla okunduğuna değinmek istiyorum biraz:Şahmeran Duası Niçin Okunur?


Dostum, şahmeran duasının her türlü murat için okunduğunu biliyoruz; ancak daha çok giden sevgililerin geri dönmesi veya gönül verilen bir kişinin kalbini cezbetmek için okunur. Kaynaklarımızda şöyle yazılı:

Sevgi, muhabbet, aşk ve cezbe için 3 gün boyunca 61 defa okumalıdır.
Her türlü dilek ve istek için 41 defa okunmalıdır.
Geceleri rahat uyumak isteyenler 3 kez okumalıdır.
Nazar değmesinden sakınmak amacıyla 7 kez okunmalıdır.
Cinlerin ve şeytanların şerrinden korunmak, günahların affı, gönül rahatlığı ve kötülüklerden sakınmak için her gün sabah ve akşam birer kez okunmalıdır.

Peki, şahmeran duaları (iki dua birden) nasıl birlikte okunmalı?

Dostum, şahmeran dualarını verdiğim sıra ile okuman daha makbul olacaktır. Yani önce 1. dua, sonra ise 2. dua okunmalı ve ikisi bir arada olmalı.


Daha açık ifade edeyim:

Abdest, namaz, Fatiha, İhlas, Felak, Nas ve 1. Şahmeran Duası, ardından da 2. Şahmeran Duası, son olarak da en son verdiğim dua.

Ve son bir hatırlatma:Şahmeran Duasıyla İlgili Çok Önemli Bir Hatırlatma


Dostum, bilirsin ki duayı kabul veya reddetmek Cenabı Hakkın iradesine kalmış bir durum. Dolayısıyla bu duaların kesinlikle kabul olunacağını söylememiz imkansız. Nitekim bazı insanlarda tesirli olan bu dualar, bazı kişilerde etkili olmuyor.

Bu yüzden sende de etkili olmaması halinde 3 öneride bulunabilirim:

1. Bu duaları en baştan alarak tekrar yap.

2. Şahmeran duasını eski sevgilini geri döndürmek için yapıyorsan şu kitabı da (tıkla) incele.

3. Ayrıca çok etkili olduğu iddia edilen aşk dualarına başvurmak istiyorsan şu siteyi (tıkla) incele.

Çok Önemli Not: Bu aşk duaları kitabıyla ilgili birbirinden garip yorumları ve şaşırtıcı olayları okumak istersen aşağıdaki okuyucu yorumlarını da mutlaka okumalısın:İlgili kelimeler: çevirgel duası, şahmeran duası

3 yorum:

  1. Sahmeran duai namazin akabinde ne zaman ve kaç defa okunmasi gerek?!

    YanıtlaSil
  2. Sahmeran duai namazin akabinde ne zaman ve kaç defa okunmasi gerek?!

    YanıtlaSil
  3. Üc gün boyunca toplam 61 defa mi yoksa uc gun boyunca hergun 61 er defami okunacak

    YanıtlaSil