4 Eylül 2014 Perşembe

Önemli Uyarı

Önemli Uyarı
Önemli Uyarı

Önemli Bir Uyarı

Bu sitede şimdiye kadar aktardığım ve bundan sonra aktaracağım tüm dua, tılsım, vefk ve büyü çeşitlerini internetten ve kitaplardan derleyip daha anlaşılır ve sade bir ifadeyle okurlarıma sunmaya çalışıyorum.


Yani bu sitede aktardığım dua ve büyüler, bana ait uygulamalar olmadığı gibi ben de, olağanüstü güçleri olan bir medyum falan değilim. Hatta büyücülerin ve medyumların uygulamaları ile ilgili hiç bilgim yok.

Dediğim gibi, bir dua veya büyü ile ilgili yazı yazarken bunu farklı kaynaklardan araştırıp inceleyerek okuyucularıma sunmaya çalışıyorum.


Hatta yalnızca internet sitelerinden veya elimdeki materyallerden istifade etmek yerine çoğu zaman hayal gücümden de yararlanıyorum.

Ne demek şimdi hayal gücümden yararlanmak?

Şu demek: İtiraf etmeliyim ki medyumların sitelerinde yer alan büyülerin birer uydurma ve hurafe olduğunu düşündüğüm için ben de kendi aklımdan büyü uyduruyorum. Evet, yanlış anlamadın: Burada yazdığım birçok büyüyü kendim uydurup okurlarıma sunuyorum.

Peki neden yapıyorum bunu? Çünkü az önce de söylediğim gibi okurlarıma, medyumların sitelerinde yer alan tılsımların çoğunun da uyduruk olduğunu anlatmak istiyorum. Yani onlardan tek farkımız var: Onlar da benim gibi kendi kafalarından büyü, sihir ve tılsım uydurduğu halde ben, bunu yaptığımı açıkyüreklilikle itiraf ediyorum. Ama onlar bunu itiraf etmekten imtina ediyorlar.

Dualar konusunda da bir itirafta bulunmam gerekiyor: Ben, muteber hadis kaynaklarında yer alan ve Peygamber Efendimiz'e (sav) ait olan sahih hadisler dışında başka özel duaların olmadığına inandığım için, aktardığım duaları da aklıma nasıl geliyorsa öyle yazıyorum. Yani yazdığım dualar da bana ait samimi duyguların ifadesinden başka bir şey değil. Bu dualarda çoğunlukla Allah'ın mukaddes esmalarının anlamlarına yoğunlaşıp onlarla ilgili niyazda bulunuyorum.

Bu dualara veya büyülere "çok etkili, denenmiş, muhteşem" gibi sıfatlar eklememin sebebi ise, arama motorlarında (özellikle Google) üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır. Yani bunların çok etkili falan olduğu yok.

İşte açık kalplilikle itiraf ediyorum: Bu sitede yazdığım duaların veya büyülerin çoğu benim hayal gücümün ürünü. (Bir kısmı ise bana ait değil tabi; ilk paragrafta söylediğim gibi araştırma sonucunda yazdıklarım da var. )

Bunu neden yapıyorum peki?

1. Eğlence olsun diye. Evet, insanın eğlenmeye ihtiyacı var.

2. Sahte medyumların foyasını ortaya çıkarmak için. Evet, onlar da benim gibi büyü veya tılsım uyduruyorlar; fakat bunu benim gibi eğlence amaçlı değil insanları kandırmak için yapıyorlar ve maalesef onlar bunu söylemiyorlar.

3. İnsanımızın büyüden vazgeçip alın terine ve zihin terine yönelmesini istediğim için bunu yapıyorum. Evet, insan için ancak çalıştığı vardır, gerisi boştur. Dolayısıyla büyü ve sihir gibi kısa yoldan etkileme yöntemleri boş bir uğraştan ibarettir.

Eğer bu sayfayı okuma şansını elde etti isen lütfen büyüden vazgeç dostum ve kendi emeğinle bir şeyler elde etmeye çalış.

Ve bu arada yönlendirdiğim kaynaklar ve internet siteleri ile ilgili hiçbir sorumluluk da kabul etmiyorum. Çünkü o kaynakları ben yazmadığım gibi o siteleri de ben hazırlamadım. Yalnızca, okurlarıma daha geniş bilgi sunmak için, onlara faydası dokunur diye yönlendirme yapıyorum. Ve okurlarımın da bu konuya dikkat edip verdiğim bağlantıdaki adresi eleştirel bir gözle inceleyip yanlışa düşmemeleri gerektiğini düşünüyorum.


Bu konuda, insanların her zaman için: "Düşüne düşüne görmeli işi, sonra pişman olmamalı kişi." atasözünün rehberliğinde hareket etmesi gerektiğini düşünmüşümdür. Bu bağlamda değerli okuyucularımdan ricam, yönlendirdiğim sayfalar hususunda, tam anlamıyla emin olmadıkça harekete geçmemeleri doğrultusunda olacak.

Kısaca yönlendirmeler konusunda da hiçbir sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek isterim. Okuyucularımın bu noktaya dikkat etmelerini ve sırf bana güvendikleri için herhangi bir kaynağı körü körüne kullanmamaları gerektiğini ifade etmek isterim. Sağlıcakla kalın...

Anahtar kelimeler: çevirgel duası, çevirgel döngel duası, uyarı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder