28 Kasım 2014 Cuma

Kuduriye Duası, Orjinal ve Denenmiş

Kuduriye Duası, Orjinal ve Denenmiş
Kuduriye Duası, Orjinal ve Denenmiş

Kuduriye Duası, Orjinal ve Denenmiş

Çevirgel döngel duası gibi geri getirme dualarına ilişkin detaylı yazılar yazdığım bu sitede, bu günkü yazımı da orijinal ve denenmiş kuduriye duasına ayıracağım ve bu duanın en ince ayrıntısına kadar bütün önemli noktalarını gözler önüne sereceğim. Bunu yaparken senden isteğim şudur:Kuduriye duası ile ilgili bu yazıyı okumaya başladı isen kendini şanslı hissetmeli ve aktaracağım tüm ayrıntıları dikkatlice en az iki kez okumalısın; hatta gerekli gördüğün yerlerde not alarak duayı tam anlamıyla içselleştirmeye çalışmalısın.

Kuduriye Duası Neden Yapılır?

Bu dua, bir geri getirme duası olduğu halde (yani giden veya terk eden sevgilileri geri döndürmek için okunduğu halde) diğer amaçlara yönelik de tatbik edilebilir. Yani kuduriye duası, özelde bir aşk ve muhabbet duası olduğu halde, genel anlamda bir dilek duasıdır.

Kısaca ve özetle, bu duayı her türlü muradına ermek isteyen bütün insanlar okuyabilir; ama daha ziyade birini kendine aşık etmek isteyenler veya terk eden eşlerini (ya da sevgililerini) geri getirmek isteyenler okur.

Peki, Kuduriye Duası Nasıl Yapılır?

Değerli okurum, internet ortamında kuduriye duasının birkaç farklı versiyonu dolaşıyor olmasına rağmen, tespit ettiğim kadarıyla en etkili ve denenmiş olan; üstelik orijinal olan dua, şimdi aktaracağım şekliyle uygulanır:

Bu duanın aslı, dört esmadan oluşur ve bu esmalar, Allah'ın en bereketli isimleri arasında yer alır:

Ya Kâfi
Ya Şafi
Ya Cemîl
Ya Vedûd


Şimdi, bütün duaların başlangıç kısmında yapıldığı gibi orijinal kuduriye duasının başlangıç kısmında da ilkin boy abdesti veya normal abdest alınarak 2 rekat namaz kılınır.

Çünkü dua eden kişi, Allah'ın izzetli huzuruna saf ve pak bir şekilde çıkmak zorundadır; abdest ve namazın ise, kişiyi kirlerinden arındırarak hem bedenen hem de ruhen temizlediğini biliyoruz.

Sonra ise (abdest ve namazın akabinde) birazdan okuyacağın esmaların hepsi için 99 kez besmele-i şerif çekmen gerekiyor. Besmele-i şerifi 99 defa bütün içtenliğin ve kalbinle okuduktan sonra sırasıyla esmaları ve esmaların dualarını okuyacaksın, şöyle ki:

Kuduriye Duasının Ya Kâfi Esması

Önce, Ya Kâfi ismini 99 kere içtenlikle okuyup sonra şöyle dua etmelisin:

"Ey insanların ve cinlerin her türlü ihtiyacına cevap verip bütün hacetlerini eda eden Kâfi! Sen, birçok mukaddes ayetinde "Allah kuluna kâfidir" diyorsun. Ben de bu bilinç ve bu mutluluk ile sana geliyorum. Çünkü senin dergahında endişelenmek ve kaygılanmak gibi bir durum söz konusu bile olamaz. Çünkü sen, varlığın ile bütün dertlere derman vermeye kifayet eden Kâfi'sin.

Ya Kâfi, bütün bitkilerin rızıklarını onların aciz bedenlerine gönderen sen olduğun gibi bütün hayvanları ihtiyaç duydukları zaman dilimlerinde besleyen de sensin. Ne olur, beni de muradımı vererek merhametine al ve şefkatinle besle. Ne olur, beni başka kapılara muhtaç olacak duruma düşürüp zelil ve hakir kılma. Âmin!"


Bu duanın bitimiyle birlikte şimdi de 99 kez Ya Şafi esmasını okuyup şu duayı okumalısın:

"Ya Şafi, bütün hastalıklar senin şifalı elinle şifa bulur ve bütün hastalar, senin mucizevi rahmetinle şifaya ve sıhhate kavuşur. Sen kainatı yaratan ve bütün yaralarına merhem sürerek yaşatan yegâne şifa kaynağısın.

Senin bu muazzam şifa kaynağının ve rahmet hazinenin farkına varan aciz ve dermansız bir kul olarak ben de senden bütün yaralarıma merhem sürmeni ve şifa vermeni talep ediyorum. Kul dua eder, efendisi kabul eder; ne olur ben aciz kulunun duasını da kabul eyle Ya Şafi! Âmin!"


Şimdi de Ya Cemîl esmasını 99 defa okuyarak aşağıdaki duayı içtenlikle okuman gerekiyor:

Kuduriye Duasının Ya Cemîl Esması

"Ey bütün güzellikleri yaratan ve canlı cansız tüm mahlukatın istifadesine sunan sonsuz güzellik sahibi Ya Cemîl! Senin ihtişamlı güzelliğin tüm evreni baştan aşağı bir renk ve zevk cümbüşü haline getirmiştir. Sen, ilâhî isimlerinin tesellisi ile bütün mahlukatı güzellikler ile donatıp her tarafı seyretmesi lezzet veren harika sanat eserleri ile bezemişsin.

Senin nihayetsiz güzelliğin, muazzam ötüşleri ile dinleyenleri mest eden kuşlardan tut, envai çeşit renkleri ve türlü türlü mis kokuları ile insana hayranlık veren çiçeklere kadar tüm evreni kaplamış ve kuşatmıştır. Bu güzelliğin bir hissesi de bana düşsün diye yapmakta olduğum bu duayı güzellik dergahında kabul et; gönlümün kanayan yarasını çiçekle, âmin!"


Ve son olarak da Ya Vedûd ism-i şerifini 99 defa okuyup şöyle dua etmelisin:

Kuduriye Duasının Ya Vedûd Esması

"Ey kalplerde ve ruhlarda sevdanın ve aşkın en derin ve en ince hissiyatını yaratan ve insanları bu aşkın nezih dürtüsü ile yaşatan Vedûd! Senin bu ismin, aşkı ve sevdayı insanların kalbine nakş edip onları bir sevgi hazinesine dönüştürdüğü gibi, cansız varlıkları bile etkisi altına alıp her bir nesneyi birbirine çeken itici bir kuvvet oldu.

Bu mukaddes esmanın hatırı için, yalnızca sana arz ettiğim kalbimin arzularını dinleyip bana sevgi elini uzat ve beni hüsrana uğrayan zavallı kullarının arasına katıp helâk etme. Âmin!"


Kuduriye duası, bu esmalar ve esmaların duaları ile böylece sona eriyor; ancak bir hususu belirtmeden yazıyı noktalamak istemiyorum:

Önemli Nokta: Bazı kişiler, kuduriye duası gibi etkili duaların tesirini göremediği için en etkili aşk dualarına başvurmak zorunda kalıyor.


Senin de böyle bir niyetin var ise "Aşk Duaları Kitabı" isimli siteyi sonuna dek okuyarak işe başlamalısın. Tabi yapılan tüm yorumları da okumalısın ki yanlış adım atmayasın. (Kitaba ulaşmak için tıkla)

Çok Önemli Not: Bu aşk duaları kitabıyla ilgili birbirinden garip yorumları ve şaşırtıcı olayları okumak istersen, bu kitapla ilgili araştırma yaparken birkaç internet sitesinde karşılaştığım ve ekran görüntüsünü kaydettiğim şu yorumları okuyabilirsin:


Ayrıca 11 Adım Duası ve Kadeh Duası adlı yazılarımı da okumalısın.

Umarım kuduriye duasının etkisini görürsün de aşk büyüsü yapmak zorunda kalmazsın.

İlgili kelimeler: çevirgel döngel duası, kuduriye duası

4 yorum:

 1. Kitabın adı ve yazarı kim ne olur söyleyin aşık olduğum adam için her şeyi yaparım lütfen biri söylesin kitabın ismini

  YanıtlaSil
 2. Kitabın ismi ve yazarın ismini söylermisiniz arkadaşlar

  YanıtlaSil
 3. Eşim bana olan sevgisinin bittiğini söylüyor birlikte hiçbirşey paylaşıyoruz bir de oğlumun var onun için mi bilmem benden ayrılmaya da yanaşmıyor ama herşeyim karşı çıkıyor sanki beni bıktırmak istiyor. Bazan büyü olabileceğini düşünüyorum sizce bu kitabı alıp okumalımıyım yoksa kavga dövüş devam mı edeyim onun bazı huyları nı değiştirmek istiyorum normalde evli çiftler gibi olmak istiyorum Lütfen yardımcı olun

  YanıtlaSil
 4. Eşim bana olan sevgisinin bittiğini söylüyor birlikte hiçbirşey paylaşıyoruz bir de oğlumun var onun için mi bilmem benden ayrılmaya da yanaşmıyor ama herşeyim karşı çıkıyor sanki beni bıktırmak istiyor. Bazan büyü olabileceğini düşünüyorum sizce bu kitabı alıp okumalımıyım yoksa kavga dövüş devam mı edeyim onun bazı huyları nı değiştirmek istiyorum normalde evli çiftler gibi olmak istiyorum Lütfen yardımcı olun

  YanıtlaSil