29 Ocak 2015 Perşembe

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Mükemmel Bir Dua

Aşk Acısından Kurtulma Duası
Aşk Acısından Kurtulma Duası

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Mükemmel Bir Dua

Not: Aşk acısından kurtulmak için mükemmel bir dua adını verdiğim bu yazıda, tatbik edenlerin aşk acısından kurtulduları çok tesirli bir dua üzerinde duracağım. Dikkatlice takip etmeni ve önemli kısımları not tutmanı öneririm.


Çevirgel Duası adını verdiğim bu sitede, eski sevgili ve eski sevgilinin geri kazanılması ile alakalı elli küsur yazı yazdım şimdiye kadar. Bu yazıların bir kısmında eski sevgiliyi geri kazanmak temasını, bir kısmında da aşk acısı temasını işledim. Bu yazım da aşk acısı çekenler için mükemmel bir dua ile ilgili olacak.

Öncelikle şu konuya netlik kazandıralım: İslâm dininde aşk acısından kurtulma duası var mı? İslâm alimleri, aşk acısından kurtulma duasıyla ilgili ne diyor?

Birçok İslâm alimi, böyle bir duanın sahih kaynaklarda yer almadığını, dolayısıyla bu tür duaların birer hurafe olduğunu söylüyor ve açıkçası ben de bir zamanlar böyle düşünüyordum. Hatta bazı yazılarımda da bunun savunmasını yaptım.

Ancak şimdi, aşk acısından kurtulma duası gibi özel dualara dair düşüncem değişti; çünkü buna benzer dualarla muradına kavuşan nice insanlar gördüm.

Evet, bu önemli bilginin akabinde, aşk acısından kurtulma duasının ayrıntılarını inceleyelim:

Aşk Acısından Kurtulma Duasının Mahiyeti ve Yapılış Tarzı

Değerli okuyucum, duamızda Allah'ın güzel isimlerinden (esma-yı hüsnasından) 10 esmasını kullanacağız. Bunlar:

Ya Vedûd, Ya Azim, Ya Hannan, Ya Mennan, Ya Celil, Ya Kahhar, Ya Cami, Ya Rahmân, Ya Rahîm ve Ya Ğani olacak.

Bu isimlerle ilgili sadece şu kadarını söyleyeyim ki Allah'ın esması, kainatın ayakta kalmasına sebep olan birer sırlı enerji niteliğindedir. Ve evrende görülen her işin başında olduğu gibi sonunda da Allah'ın esması vardır.

Dolayısıyla aşk acısından kurtulma duası gibi yapılacak herhangi bir duada bu esmanın kullanılması, duanın etki gücünün muazzam derecede artması anlamına gelir.

Zaten, aşk acısından kurtulma duası da tamamen bu isimlerle örülü olacak. Detaylarına geçelim:

Bu isimleri, verdiğim sıraya riayet etmek şartıyla, üç hafta boyunca cuma günleri okunan gerekiyor. Okurken de, cuma günü, sabah namazından sonra okuman, duanın faziletini ve etkisini arttıracaktır inşallah.

Aşk Acısından Kurtulma Duasında Geçen İsimler Kaç Defa Okunmalı?

Evet, bu soru da çok önemli; zira duanın odak noktası ve can damarı bu sorudur. Öyleyse bu mübarek esmanın kaç kez okunacağını görelim şimdi de:

Verdiğim her isim 99 defa okunacak ve yine verdiğim sıra takip edilecek.

Peki, sadece bu kadar mı? Yani aşk acısından kurtulma duası, esma-yı hüsnadan ibaret bir dua mı? Tabi ki hayır!

Çünkü bu duanın içinde, içiyle ve dışıyla tam ve mükemmel bir mucize olan Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'den de bazı Sureler ve ayetler yer alıyor.

Evet, duanın başında, 1 Fatiha, 3 İhlas, 3 Felak ve 3 Nas Suresi okunacak. Her ismin sonunda da 3 defa Ayet'el-Kürsi okunacak.

Şimdi, kafa karışıklığına mahal vermemek için, aşk acısından kurtulma duasını toparlayalım:

Üç hafta boyunca cuma günleri sabah namazından sonra, eller Allah'ın ulu dergahına, gökyüzüne kaldırılır ve 1 kez Fatiha Suresi okunur. Sonra, 3 defa İhlas, 3 Felak ve 3 kez de Nas Suresi okunur.

Bu Sureler'den sonra ise başta söylediğim isimler sırasıyla okunur. Şöyle ki:

Bir isim 99 kez okunduktan sonra arada 3 kez Ayet'el-Kürsi okunmalı. Sonra, diğer isme geçip aynı uygulamayı 10 isim bitinceye kadar tekrar etmelisin. Yani isim ile başlayıp Ayet'el-Kürsi ile tamamlamak zorundasın duayı.

İnşallah, Allah'ın mukaddes esması ve Kur'an-ı Kerim'in mucize ayetleri sayesinde, aşk acısından kurtulma duası makbul olur ve sen de bu musallat aşk acısından kurtulmuş olursun.

Çok önemli bir ikaz: Nedenini bilmiyorum; ama ne hikmetse aşk acısından kurtulma duası bazı insanlarda işe yaramıyor ve etkisini göstermiyor. Üstelik bu kişiler, duanın hiçbir ayrıntısını gözden kaçırmadıklarını söylüyorlar.

Eğer, sen de aşk acısından kurtulma duasının etkisiz olduğunu fark edersen şu 3 önerime kulak vermeni isterim:

1. Duayı, en baştan ve hiçbir noktasını atlamadan yeniden tatbik et.

2. Aşk acısından kurtulmak için dua dışında yöntemlere de yönel. Mesela aşk acısından kurtulma rehberi adlı şu rehber (tıkla) bu konuda bayağı etkili yöntemler içeriyor.


Şu rehber diyerek tıklamanı önerdiğim kitapla alakalı birbirinden acayip okuyucu yorumlarından bir demet yorumu aşağıya aldım, yol gösterici olabilir:


Ayrıca Sevgilimi Elimden Almaya Çalışanlar İçin Harika Büyü başlıklı yazımı da okumalısın.

Anahtar kelimeler: aşk acısından kurtulma duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder