10 Mayıs 2015 Pazar

Kısmet Açılması İçin Dua Çok Tesirli, Okumadan Geçme

Kısmet Açılması İçin Dua
Kısmet Açılması İçin Dua

Kısmet Açılması İçin Dua Çok Tesirli

Bu blogda her ne kadar eski sevgiliyi geri kazanmak üzerine yazılar yazsam da bazen insanımızın şiddetle yöneldiği ve muhtaç olduğu dualarla ilgili yazılar da yazıyorum. Nitekim bu yazımı da kısmet açılması için duaya ayıracağım.

Nedir kısmet açılması için yapılan dua ve işe yarıyor mu gerçekten?


Dualarla ilgili bütün sorulara aynı cevabı vermek zorunda kalıyorum; zira duayı kabul etmek veya etmemek tamamen Allah'ın iradesine ve takdirine kalmış bir olaydır. O, bazen kulunun iyiliği için duasını kabul eder. Bazen de duanın kabulü, kulun menfaatine aykırı olacağı için duayı reddeder.

Bu durum, kısmet açılması için dua adlı dua için de geçerlidir. Dolayısıyla bu duanın işe yarayıp yaramadığına kesin bir dille karar vermek mümkün değil. Ancak şunu söyleyebiliriz: Tedbir kuldan, takdir Allah'tan.

Öyle ise kısmet açılması için dua adlı duanın tatbikine gelip kendi üzerimize düşeni yerine getirelim ve Allah'ın takdirine karışmayalım:

Kısmetini açmak isteyen kişi, yedi (7) hafta süresince aşağıdaki duaya devam eder:

Her hafta, tercihen cuma günleri öğleden sonra, Ayet'el-Kürsi'yi 7 kez okur. Ayet'el-Kürsi'den sonra sırasıyla Fatiha ve Muavvizeteyni (Felak ve Nas Surelerini) okur. Fatiha Suresi ve Felak-Nas Sureleri de aynen Ayet'el-Kürsi gibi 7'şer kez okunur. Ardından da şöyle denilir:

"Allah'ım, okuduğum mübarek ayetlerin hatırına benim kısmetimi açıp bana hayırlı ve anlayışlı bir eş nasip et."

Şunu da unutmadan ekleyelim ki her duada olduğu gibi kısmet açılması için dua da öncelikle güzel bir abdest (mümkünse boy abdesti) alınır, sonra iki veya dört rekat nafile namaz eda edilir. Nafile namazdan sonra da teşehhüdde iken (namazın sonunda, Tahiyyat okunduktan sonra) yukarıda yazdığım Sureler okunur.

Evet, kısmet açılması için duanın tatbiki bu kadar; fakat...

Bu fakat çok önemli, dikkatli olmakta fayda var.

Fakat, burada bir problemimiz var. Şöyle ki, birçok İslâm alimi, kısmet açılması için dua gibi dualara karşı çıkarak bu tür duaların dine sonradan sokulan birer hurafe ve bid'at olduğunu dillendirirler. Gerekçe olarak da İslam'ın temel kaynaklarında (özellikle Kur'an ve hadis kitaplarında) buna benzer bir dua olmadığını öne sürerler.

Bana kalırsa haksız da sayılmazlar; zira Peygamber Efendimizin (sav) hayatını incelediğimizde de bunu görebiliriz. Fakat olaya bir de şu pencereden yaklaşmakta fayda var:

Bu dualar, sonuçta birer ayet. E, ayetlerin de müminler için şifa ve rahmet olduğunu anlatan birkaç ayet var. O halde, biz de bu ayetleri şifa ve rahmet niyetiyle okuyabiliriz.

Aslında olay şudur: Her ayeti yalnızca kısmet açmak için değil, her derdimiz ve sıkıntımız için şefaatçi yapıp Allah'tan bir şeyler dileyebiliriz.

Bunun yanı sıra, hiçbir ayet ve Sure okumadan da iç sıkıntımızı, bize şah damarımızdan daha yakın olan Yüceler Yücesi (c.c.) Allah'a arz edebiliriz.

Mesela, bir namaz sonrası, ellerimizi Yüce Dergah'a açıp: "Allah'ım, sen kısmet açılması için dua arayışında olduğumu benden iyi bilirsin. Zaten Sen, bana benden yakınsın, bana şahdamarımdan daha yakın olduğunu söylüyorsun. Öyleyse lütfen, benim kısmetimi açıp hayırlı bir eş nasip et. Sen, dua edilenlerin en hayırlısısın."

Evet, insanın içten bir yakarışı, Arş-ı Ala'yı bile titretirmiş. Üstelik kısmetinin açılması için dua eden biri, zor durumda kaldığı için ellerini açar Rabbi'ne. Ve Allah da, zor durumda kalanların dualarını geri çevirmez inşallah.

Özetleyeyim, ister kısmet açılması için dua diye tarifini verdiğim şekilde dua et, ister kendi kelimelerine gönlünün samimiyetini katarak dua et, fark etmez. Allah, senin niyetine nazar eder.

Şu nokta da çok önemli: Dua ederken her şeyi Allah'tan bekleyip kendi görevimizi de ihmal etmemeliyiz. Bunun için de kendimizi geliştirmeliyiz.

Örneğin, kısmet açılması için dua arayışında olan kadınların çok işine yarayacak olan 
şu kitabı (tıkla) sen de okumalısın.

Ayrıca, kısmetinin açılması için aşk duası yolunu seçecek olursan şu siteyi de mutlaka incelemeni salık veririm: En Etkili Aşk Duaları Kitabı


Eğer En Etkili Aşk Duaları adlı kitabının ne kadar etkili olduğunu okur yorumlarından öğrenmek isterseniz aşağıdaki ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz:


Hayırlı kısmetler dilerim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder