11 Haziran 2015 Perşembe

2 Günde Etkili Hacet Duası, İnanılmaz Etkili

Hacet Duası
Hacet Duası


Hacet Duası Gerçekten de İnanılmaz Etkili!

Merhaba hacet duası için bu sayfaya gelen ve içinde bulunduğu ihtiyacı gidermek için Allah'a el açmak isteyen okurum.

Bu sayfada muhteşem etkili bir hacet duası okuyacak ve Allah'ın izni ile bu duayı okuduktan sonra tüm sıkıntılarından azat olup kuş gibi hafifleyecek, muradına kavuşmanın hazzını ve mutluluğunu yaşayacaksın.


Fakat bir noktanın altını önemle çizmeliyim ki, hacet duasının uygulama aşamasında hiçbir işlemi yanlış yapmamalısın ve duanın her aşamasını dikkatlice takip etmelisin. Hatta bu noktada sana şu öneride bulunabilirim: Duayı baştan sona bir kez okuyup inceledikten sonra, duayı bir kez daha incele ve bu ikinci inceleme esnasında gördüğün önemli noktaları not alarak hatalı bir davranışta bulunma.

Hacet Duası Hangi Amaçla Okunur?

İlk olarak hacet duasının hangi amaçla okunabileceği hususuna birkaç cümleyle değinelim:

Bu mübarek dua, insanların her türlü ihtiyacını Allah'a arz etmesi için okunabilir. Zaten hacet, ihtiyaç anlamına gelir ve kul, bu duayı okuyarak her türlü hacetini (ihtiyacını) Allah'a sunabilir.


Hacet Duasında Hangi Sureler ve Esmalar Kullanılır?


Sureler:

Fatiha
İnşirah
İhlas
Kevser


Esmalar:

Rahmân
Rezzâk
Kâfi
Şâfi


Evet, yukarıda yer alan mukaddes sureler ile mübarek esmalar, hacet duasının temelini teşkil eden feyizli ve bereketli sure ve esmalardır. Biz bu mukaddes esmaların ve surelerin feyzini ve bereketini umarak duamızı yapacağız, şöyle ki:

Evvela, bir sabah namazı vaktinde, ezan okunmadan önce uyanmalı ve aklımızda hacet duası olacak şekilde bir güzel abdest almalıyız.

Abdest sonrasında iki rekatlık veya dört rekatlık bir hacet namazı kılmalıyız:

Hacet namazını iki rekat kılacaksak eğer, sabah namazının farzı gibi; dört rekat kılacaksak, öğle namazının farzı gibi kılabiliriz. (Gerçi hacet namazı için farklı versiyonlar da anlatılır; ancak bu şekilde de kılınabilir.)

Namaz da bittikten sonra, artık hacet duasının kendisine odaklanabiliriz:

Şimdi, 3 kez Fatiha Suresi, 3 kez İnşirah Suresi, 3 kez İhlas Suresi ve 3 kez de Kevser Suresi okuyarak hacet duasına başlamalıyız.

Bu mukaddes sureler, az önceki abdest ve namaz ile birlikte bu duanın temelini oluşturuyor. Bu kutsal surelerin her birini 3'er kez okuduktan sonra ise, artık Allah'ın mübarek esma-yı hüsnasının feyzinden ve bereketinden yardım isteyeceğiz. Bu noktada artık, asıl dualar başlıyor. Burada ellerimizi gökyüzüne açıp her bir esma için özel dualar okuyacağız.

Örneğin ilk önce Rahmân esmasını 33 defa okuyup bu esmanın özel duasını yapacağız. Sonra Rezzâk esmasını 33 kez okuyup yine bu esmaya mahsus özel duayı okuyacağız. Ardından da Kâfi ve Şâfi esmaları için aynı uygulamayı devam ettireceğiz. İşte başlıyoruz:


Hacet Duası
Hacet Duası

Ya Rahmân Esması ve Hacet Duası

Yukarıda da söylediğim gibi 33 kez Ya Rahmân okuyup şu özel duayı gökyüzüne doğru mırıldanmalıyız:

"Ey rahmetine nihayet ve merhametine sınır olmayan, sonsuz merhametini canlı ve cansız bütün mahlukata dağıtan ve onları şefkatinin parıltısı ile aydınlatan, yeryüzünde mümin-kâfir ayrımı yapmadan her insana rahmetini cömertçe dağıtan Allah'ım! Ne olursun, yaptığım hacet duası adlı duayı yüce dergahına al ve beni de rahmet ettiğin kullarının kervanına kat. Âmin!"Ya Rezzâk Esması ve Hacet Duası


Bu duanın ardından, yine eller gökyüzüne kaldırılır ve yine 33 kez Ya Rezzâk esması okunarak şöyle söylenir:

"Rızkın anahtarı gaybi avucunda olan ve dilediğine dilediği rızkı veren sensin. Sen, her mahlukun ihtiyacı olan rızkı sınırsızca dağıtan ve cömertçe saçansın. Sen, rızka muhtaç olan her varlığın ihtiyacını gören ve işiten yegâne rahmet, şifa ve kudretin biricik sahibi olan Rezzâk'sın. İnşallah benim de duamı kabul edersin. Âmin!"

Ya Kâfi Esması ve Hacet Duası

Bu güzel duanın akabinde, yine ellerimizi gökyüzüne çevirip 33 defa Ya Kâfi esmasını içli bir şekilde telaffuz ettikten sonra, aşağıdaki duayı mırıldanarak okumalıyız:

"Varlığı mümin kullarının kalbinde cennet sevinci haline gelen, varlığı ile müminleri en büyük saadete kavuşturan, kulunu kendisinden başka hiç kimseye muhtaç etmeyen ve minnet ettirmeyen, kulunun bütün ihtiyaçlarına cömertçe cevap veren Kâfi! Sen, darda kalmış kullarına yardım; ihtiyaç halindeki kullarına da şifa gönderirsin. Bana da yardımını ve şifanı gönder. Âmin!"

Ya Şâfi Esması ve Hacet Duası

Diğer esmalarda olduğu gibi bu esmada da yine 33 kez bu mübarek esmayı okumalı ve ardından da şöylece dua etmeliyiz; içli ve duygulu bir şekilde:

"Ey bedenlere ve gönüllere şifa vererek insanların yaralarını tedavi eden ve saran sonsuz şifa ve derman kaynağı olan Şâfi! Benim de yarama sınırsız şifan ile merhem sür ve beni de bu hacetimden kurtar.

Ey Şâfi, sen bedensel ve ruhsal bütün hastalıkların yegâne şifa kaynağı olduğun için hacetim için senden başka bir tabibe gitmeyi kendime yediremiyor ve senin rahmet kapını tek sığınak olarak görüyorum. Ne olur benim ihtiyaç duamı da kabul et. Âmin!"


Evet, bu şekilde 4 mukaddes esmaların her biri için 33'er kez esmanın kendisini okuyup ardından da teker teker yazdığım duaları yaptıktan sonra, hacet duasını da uygulamış oluyoruz. İnşallah bu duanın feyzi ve bereketi senin iç dünyana da yansır.

Hacet Duası ile Alakalı 2 Önemli Husus

1. Bu duanın ve benzer duaların Allah katında makbul olması Allah'ın bazı hikmetlerine bağlı olduğu için, duaların kabulünü de reddini de Allah'a bırakmak zorundayız. Yani hacet duasını kabul edecek olan da Yüce Allah'tır.


2. Bazı kişiler, dualarının kabul görmemesi halinde, kendilerini büyüye başvurmak zorunda hissediyorlar; bana sorarsan büyüye hiç bulaşma.

Bu bağlamda çok daha etkili olduğu söylenen Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar Kitabı harika çalışmaya mutlaka göz atmalısınız. Kitaba buradan (tıklayın) ulaşmanız mümkün.

Bu kitabın (Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar Kitabı'nın) ne kadar etkili olduğunu kanıtlayan yorumların bir kısmını aşağıya aldım:Ayrıca Nohut Büyüsü Muazzam Bir Büyü ve Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır? adlı yazılarımı da okumak isteyebilirsin.

İlgili kelimeler: hacet duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder