24 Ocak 2016 Pazar

Bu Muhabbet Duası, Yüzde 100 Etkili Harika Bir Dua

muhabbet duası
Muhabbet Duası

Bu Muhabbet Duası, Yüzde 100 Etkili Harika Bir Dua

Merhaba, aşkın ve muhabbetin hüküm sürdüğü kalbine söz geçiremediğin için muhabbet duası arıyor ve bu sayede istediğin kişinin de sana gönülden bağlanıp aşık olmasını istiyorsun değil mi? Öyleyse doğru yerde olduğunu ve bu yazıyı bitirdikten sonra muhabbet duası ile alakalı her detayı bütün yönleriyle öğreneceğini müjdelemek isterim.İşte harika etkili olan muhabbet duasının detayları ve incelikleri:

Muhabbet Duası Her Aşka Düşenin Başucu Duası

Evet, muhabbet duası aslında bütün aşıkların başucu duası olmalıdır; çünkü bu duanın harika etkisi sayesinde aşk acısı çeken veya birinin sevgisini arttırmaya çalışan her insan, bir şekilde istifade edebilir.

Yani muhabbet duası, birinin sevgisini ve bağlılığını arttırmak için tatbik edilebileceği gibi birini kendine aşık etmek için de kullanılabilir. Yeter ki içtenlikle ve samimiyetle okunsun ve yeter ki okuyan kişi, art niyetsiz ve masumane bir kalbe sahip olsun.

Senin de art niyetsiz ve samimi olduğunu biliyorum; zaten birinin muhabbetini kazanmaya veya arttırmaya çalışan hangi insanda masum bir niyet ve içtenlikli bir kalp yoktur ki?

Peki, muhabbet duasının bu kadar etkili ve harika bir dua olmasının hikmeti ve sebebi nedir sence? Ben söyleyeyim:

Çünkü bu duada Yüce Allah'ın 3 adet esma-yı hüsnası yer alıyor ve bu esmalar sayesinde mükemmel bir enerjiye sahiptir.

O güzel esmalar şunlar:

Ya Kerim
Ya Hakim
Ya Kadim


Evet, bu 3 esmanın her biri Allah'a yalvaran insanların en sık müracaat ettikleri mükemmel ve sırlı esmalardandır ve oldukça gizemli anlamlar barındıran bu esma-yı hüsna, muhabbet duasının da kalbini oluşturur.Muhabbet Duasına Hazırlık Nasıl Yapılır?


Evvela, bir namaz vakti öncesinde ve mümkünse sabah namazı öncesinde abdest alınır ve namaz vakti girmeden önce 2 rekat hacet namazı kılınır. 2 rekatlık bu namaz, sabah namazının farzı gibi kılınır ve niyet olarak da "muhabbet duası niyeti" edilir. Muhabbet duası niyeti şöyledir:

"Niyet ettim, falanca kişinin (burada o kişinin ismi söylenir) sevgisini kazanmak için halimi Allah'a arz etmeye içimdeki masum arzuyu Yüceler Yücesi'ne sunmaya. Âmin."

Bu niyet, oldukça önemlidir çünkü yaptığımız niyet, edeceğimiz duanın esasını teşkil eder. Bir de neden sabah namazı öncesi meselesine değinelim:

İnsan kalbi, karanlık ile aydınlığın birleştiği anlarda Allah'ı anma ve ona içtenlikle yönelme eğilimi içerisindedir. Bu sebeple, sabah namazı öncesindeki esrarlı anlar, yapacağımız duanın daha içli ve samimi olmasını temin edecektir inşâallah.

Abdest alarak bedensel kirlerden kurtulup namazla da ruhsal temizliğe ve arınmışlığa kavuştuğumuza göre, artık Allah'ın mukaddes esmalarından 3’ü ile duamıza başlayabiliriz, şöyle ki:

Ya Kerim, Ya Hakim ve Ya Kadim esma-yı hüsnasının her birini tam 99 kez okumalı ve bu esmaları 99 kez okuduktan sonra da bu esmaların özel dualarını içten içe okumalıyız. Şu nokta çok önemli: Her esmayı ve esmanın özel duasını teker teker ve sırasıyla okumalıyız. Yani önce Ya Kerim, ikinci olarak Ya Hakim ve son olarak da Ya Kadim esmaları okunacak.Muhabbet Duası
Muhabbet Duası

Muhabbet Duasının Ya Kerim Esmasının Özel Duası

İlk olarak 99 kez Ya Kerim esmasını okuyacağız, sonrasındaysa şu özel duayı:

"Ey keremiyle ve insanıyla bütün mahlukatın yüreğine sevinç tohumları eken ve elemleri kaldıran Kerim! Ey, ihsanının ışığını karanlıkta kalmış canlılarına göndererek onların çaresizliğine merhem süren Kerim.

Senin keremin sayesinde kainatın her bir türü ve her mahluku, inanılmaz bir şekilde maddi ve manevi olarak rızıklanır. Sen onların bedenine maddi rızıklar gönderdiğin gibi gönüllerine de manevi tatminler ihsan edersin.

Ben de kullarından bir kul olarak içimdeki muhabbet ihtiyacının karşılanması için senin Yüce Dergah’ına geldim ve buraya gelen hiçbir kulun geri çevrilmeyeceği bilgisinin mutluluğu ile doluyum. Gönlümdeki muhabbete merhem sürer misin Ey Kerim?"


Muhabbet Duasının Ya Hakim Esmasının Özel Duası

Yukarıdaki içli duanın ardından şimdi de 99 kez Ya Hakim esmasını okuyacak ve sonra aşağıdaki şekilde yakarmaya başlayacağız:

"Ey hikmeti ile tüm cihanları sapan taşı gibi çeviren ve bu esnada canlı ve cansız hiçbir kulunun rahatını ve huzurunu bozmayan Hakim!


Ey Güneş gibi koca yıldızları ve muazzam galaksiler emri altında hareket ettirirken aynı zamanda insanın kalp odağına da sonsuz arzular ve duygular dolduran Hakim!

Senin muhteşem icraatın öylesine göz kamaştırıcı ki senin hikmetinin sınırlarına vakıf olmak, bizim aklımızın ve basiretimizin sınırları dışındadır. Akıllar, senin hikmetine erişmekten aciz, kalpler senin nakşettiğin duyguları yaşamaya mecbur ve mahkûmdur. Ne olur, benim istediğim kişinin kalbine de muhabbet duygusu nakşeder misin Ya Hakim?"Muhabbet Duasının Ya Kadim Esmasının Özel Duası


Ve şimdi de 99 kez Ya Kadim esmasını okuyacak, ardından da Ya Kadim esmasının şu özel duasına geçeceğiz:

"Ya Kadim, varlığının ezeli oluşu bizim en büyük mutluluğumuz, mevcudiyetinin sınırsız ve sonsuz oluşu ise bizi teselli eden en değerli bilgimizdir.

Ya Kadim, bizler senin kadim aşkından nasiplenip senin sonsuz kereminle aşkı tadan aşık ruhlarız. Hiçbir varlık yok iken sen sonsuz kudretinle bütün varlık sahasına hükmeden, her varlık yok olup gittikten sonra da sen yine sonsuza kadar var olacaksın.

Bu iki sonsuzluk arasında bize ikramlarda bulunup bizi mest ve mesut eden sensin. Senin varlığın bizi mest ettiği gibi senin ikramlarının çeşitliliği de bizi mesut ediyor. Ne olur o ikramlardan biri olan “muhabbet ikramı”nı bana da nasip et. Âmin."


Evet, muhabbet duası bu 3 esmanın 3 özel duasıyla son buluyor; fakat yazıyı bitirmeden evvel, muhabbet duasına ilişkin bilmen gereken birkaç noktanın altını çizmeliyim:

Muhabbet Duasının Birkaç Mühim Hususu

1. Birçok kaynakta birçok farklı muhabbet duası yer alır, bu duaların hepsi de “içten yapılması” şartıyla kabul edilebilir. Burada en önemli şart, duanın samimiyetle okunmasıdır.

2. Her dua, insanın çaresiz kalbinden çıkıp Allah'ın izzet dergahına ulaşamaz. Bunun en önemli sebebi ise kulun halis niyetidir.


3. Şu sitede (tıkla) çok etkili olan aşk duaları yer alıyor, onlara da bakmanı öneririm.

Çok Önemli Not: Bu aşk duaları kitabıyla ilgili yorumların bir kısmını aşağıya alıyorum:


Ayrıca Cesaret Duası için Bu Yazıyı Mutlaka Oku! ve Büyü Nasıl Anlaşılır, 10 Kesin Belirti ve İşaret başlıklarına da göz atmak isteyebilirsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder