6 Şubat 2016 Cumartesi

Bu Mutluluk ve Huzur Duasını Her Kadın ve Erkek Okumalı

Huzur Duası
Huzur Duası

Bu Mutluluk ve Huzur Duasını Her Kadın ve Erkek Okumalı, Mükemmel Etkili

Merhaba değerli okurum, bu yazımızda mutluluk ve huzur duası adlı mükemmel duanın nasıl yapılacağını anlatıp bu duaya dair her türlü soru işaretine cevap vermeye çalışacağız. Bu muazzam duanın feyzinden ve bereketinden gerçek anlamda istifade etmek ve bu sayede mutluluğu yakalamak istiyorsan, duanın ayrıntılarını iyice takip etmelisin.


Mutluluk ve Huzur Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Bu dua, her türlü depresyonun ve stresin tavan yaptığı günümüz toplumunda, mutluluk için antidepresan haplara veya gayrı meşru yollara sapmadan ve başvurmadan mutlu ve huzurlu olmanın yolunu bize gösteren harika bir dua.

Duanın en güzel yönü ise şu: Mutluluk ve huzur duasını kendimiz için yapabileceğimiz gibi bir başkası için de yapabiliriz. Örneğin annemizin veya yakın bir arkadaşımızın oldukça mutsuz ve hayattan bezmiş olduğunu fark ettiğimizde, onun yerine bu duanın gücüne başvurabiliriz.

Mutluluk ve Huzur Duası Nasıl Yapılır?

Sevgili okurum, mutluluk ve huzur duası bir niyetle başlıyor ve bu niyete geçmeden evvel, öncelikle sakin ve sessiz bir yere geçip kendini her türlü yabancı etkiden uzaklaştırman ve zihnini tamamen boşaltıp Allah'a yönelmen gerekiyor.

Sakin bir ortam bulup zihnini boşaltarak Allah'a arı ve duru bir zihinle yöneldikten sonra, şöyle bir niyet getirebilirsin:

"Allah'ım, senin yüce esmalarına ve Kur'an-ı Kerim'in muazzam surelerine sığınarak senden beni (veya falanca kişiyi) sıkıntılarından ve dertlerinden kurtarıp mutlu ve huzurlu etmeni istirham ediyorum. Âmin."

Bu niyette, "falanca kişi" yerine mutlu olmasını istediğimiz kişinin ismini söylememiz gerekiyor. Eğer mutluluk ve huzur duasını kendimiz için yapıyorsak parantez içindeki bu kısmı geçip "beni" diyerek devam etmeliyiz.

Yukarıdaki niyeti 7 kez en içten ve duygusal halimizle okumalı, niyeti okurken de Allah'ın bize veya mutluluk duası yaptığımız kişiye kesinlikle yardımcı olacağını düşünmeliyiz. Öyle ya, Allah şimdiye dek hangi kulunu darda bıraktı ki?

Evet, sessiz ve sakin bir ortamda yukarıdaki niyeti 7 defa tekrar ettikten sonra, şimdi de mutluluk duasının ikinci aşamasına geçiyoruz:


Mutluluk ve Huzur Duasının 2. Aşaması: Fatiha ve İhlas


Bu aşamada 1 kez Fatiha Suresi, 3 kez de İhlas Suresi okumalı, Kur'an-ı Kerim'in kalbi olan bu mübarek surelerin okunuşu bitince de şöyle yalvarmalıyız:

"Allah'ım, her türlü engelin kapılarını açan ve her türlü sıkıntının çözümünü bahşeden sınırsız şefkatine sığınıyorum ve senden benim (veya falan kişinin) mutsuzluğuma ve hüznüme şifa vermeni istiyorum. Sen bize Fatiha Suresi'nde, darda kaldığımız zamanlarda, yalnız sana kulluk ederiz ve yalnız senden yardım dileriz, şeklinde dua etmemiz gerektiğini buyurmuştun. Sen bize, İhlas Suresi'nde, yüce zatının hiçbir şeye muhtaç olmadığını, bilakis her varlığın sana muhtaç olduğunu bildirmiştin.

İşte bu kutsal bilgilerin ve mukaddes beyanların ışığında senin kapına sığındım. Yaptığımın mutluluk duasını yüce katından geri çevirme ve benim hüznüme (veya falan kişinin hüznüne) son ver. Âmin."


Evet, 1 kez Fatiha, 3 kez de İhlas okuyup yukarıdaki özel duayı okuma işlemini takiben şimdi de mutluluk duasının 3. ve son aşaması olan Esma Aşamasına geçiyoruz:


Huzur Duası
Huzur Duası

Mutluluk ve Huzur Duası: Esma Aşaması

Burada 3 adet esma-yı hüsnanın bereketine sığınarak Allah'tan mutluluk talebinde buluşacağız, şöyle ki:

Ya Şâfi
Ya Kâfi
Ya Cemîl

Bu noktada ilkin, 33 kez Ya Şâfi okuyup Ya Şâfi esmasının özel duasını yapacağız; sonrasında da 33 kez Ya Kâfi ve Ya Kâfi'nin özel duası, son olarak da 33 kez Ya Cemîl ve Ya Cemîl esmasının özel duası şeklinde bir sıralamayı takip etmeliyiz, şöyle:

İlkin 33 kez Ya Şâfi esmasını, sonra da aşağıdaki özel duayı okuyacağız:

"Allah'ım, senin bütün musibetleri sevgili kullarından bertaraf ettiğini ve bütün çilelere merhem sürdüğünü, çünkü senin mukaddes esmalarından birinin de Şâfi olduğunu biliyorum. Benim de (veya filan kişinin de) kalbimdeki mutsuzluğa ve huzursuzluğa şifa ver. Âmin."

Şimdi de 33 defa Ya Kâfi okumalı ve sonra da aşağıdaki "Ya Kâfi esmasının özel duası"nı okumalıyız:

"Allah'ım, bize Kâfi isminle kulunun her türlü derdine kâfi olduğunu belirterek bir ayet-i kerimede de "Allah kuluna kâfi değil mi?" buyuruyorsun. Ben de bu bilginin ve bu ayet-i kerimenin değerli bilgisine tabi olarak senin Kâfi esmandan medet umuyorum. Ne olur mutluluk duası için açtığım eli geri çevirme. Âmin."

Ve son olarak da Ya Cemîl esmasını 33 defa okumalı ve şu özel duayı yapmalıyız:

"Allah'ım, içimde (veya falan kişinin içinde) tarifi imkânsız bir dert var. Bu derdin bana musallat olan kötülüğüne ve yüreğime dolan tarifsiz çirkinliğine son vermen için, senin güzelliğinin tarifi olan Ya Cemîl esmana sığınıyorum. Duamı kabul buyur. Âmin."

Evet, mutluluk ve huzur duası bu 3 mübarek esmanın ve bu esmaların özel dualarının bitimiyle son buluyor.

Ancak mutluluk ve huzur duası ile alakalı şu 5 maddeyi mutlaka göz önünde bulundurup duayı öyle tatbik etmemiz gerekir.

Mutluluk ve Huzur Duası ve 5 Önemli Husus


1. Sabah saatleri, insanların içtenliğinin daha derin olduğu dönemler olduğu için bu saatlerde dualarının kabulü daha mümkün görünüyor. Çünkü duaların kabulünün en büyük şartı, kişinin içtenliğidir.

2. Sakin bir ortam, mutluluk / huzur duasının en önemli şartlarından biridir; bu açıdan sakin ve dingin bir ortam bulmamız şart.

3. İki namaz arasında yapılan duaların daha makbul olduğunu Peygamber Efendimiz ifade etmiştir; bu bağlamda mutluluk duasının öncesinde ve sonrasında 2 rekat veya 4 rekat nafile namaz kılmak, daha faziletli olacaktır.

4. Kişinin bütün içtenliğine ve masumiyetine rağmen bazı dualar, Allah'ın bir hikmetine binaen kabul edilmeyebilir; bu yüzden duamız kabul edilmeyince ümitsizliğe kapılmak yerine Allah'ın hikmetini düşünmemiz lazım.


5. Mutluluk ve huzur için herhangi bir insanı kendine aşık etmek istiyorsan şu kitabı (tıkla) incelemeni öneririm.

Yukarıda linkini verdiğim En Etkili Aşk Duaları Kitabı ile alakalı birbirinden ilginç yorumları okumak için aşağıdaki yorumları inceleyin:

Bununla beraber Ya Vedud Esması Yapmadan Önce Mutlaka Okumalısın! ve Papaz Büyüsü Nasıl Yapılır Bozulur, Okumayan Pişman Olur! başlıklı yazılara da bakmanı isterim.

İlgili kelimeler: mutluluk ve huzur duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder