19 Ağustos 2016 Cuma

3 Adet Mükemmel Etkili Bereket Duası

bereket duası

3 Adet Mükemmel Etkili Bereket Duası

Sevgili okurlar, bu yazımızda bereket duası isimli muazzam duayla hem rızık bolluğu hem de gönül zenginliği talebinde bulunacağız.

Bir şekilde bu yazıyı okumaya başladıysanız kendinizi "bereket duası" konusunda talihli hissedebilirsiniz, çünkü birazdan aktaracağımız duaların etki gücüne bizzat yaşayarak şahit olacaksınız inşallah.


Şimdi maddeler halinde bereket duasının detaylarını ve önemli noktalarını masaya yatıralım:


Bereket Duası ile Alakalı 3 Önemli Husus

1. Bu dua, diğer bütün dualar gibi bedensel ve ruhsal temizliği beraberinde getirir, bu yüzden duaya başlamadan evvel, bedensel temizliğin simgesi olan abdeste ve ruhsal temizliğin sembolü olan namaza riayet etmelisiniz.

Kısaca, bereket duası öncesinde abdest alıp namaz kılmalısınız. Kılacağınız namaz, 2 rekatlık hacet namazı olacak ve sabah namazının farzı gibi kılmanız gerekiyor. Niyet kısmında, hayatınıza bereket gelmesi için istediğiniz niyeti getirebilirsiniz. Örneğin:

"Niyet ettim hayatıma bolluk, zenginlik ve bereket gelmesi için 2 rekat namaz kılmaya. Âmin. Allahu Ekber."

2. Bereket duası, Allah'ın mukaddes esmaül hüsnaları ile örülü bir duadır ve bu nedenle de çok önemlidir. Özellikle esmaül hüsnaların adetlerini (sayılarını) yanlış okumamaya çalışmalı ve esmaları okurken içtenlikle okumalısınız.

3. Yapacağınız bereket duasını, mümkünse sabah vaktinde güneş doğmadan evvel yapmaya çalışın. Çünkü herkesin uykuda olduğu o demlerde, Allah'ın rahmet kapılarının açık olduğuna ve o vakitlerde yapılan duaların makbul olacağına dair birçok rivayet var.

Şimdi, duamızın nasıl yapılacağına geçelim:


Bereket Duası Nasıl Yapılır?


Sevgili mümin kardeşlerimiz, aşağıda aktardığımız 3 adet bereket duasını teker teker tatbik etmeniz mümkün olduğu gibi hepsini birden uygulamanız da mümkündür, çünkü bu dualar hem bir bütündür hem de birbirinden ayrı parçalardır.

Biz, size 3 duayı da art arda yapmanızı ve Allah'ın rahmet hazineleri hükmünde olan esmaül hüsnasından daha fazla istifade etmenizi tavsiye ederiz.

3 duayı art arda okuyacaksınız, bir kez abdest alıp namaz kılmanız kâfi olacaktır inşâallah.

Bereket Duasının Uygulama Aşaması


Şimdi, abdest ve namaz aşamalarından sonra, sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği uygun bir ortamda diz üstü çöküp ellerinizi kaldırarak 3 kez euzu besmele (euzu billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahîm) okuyacaksınız.

3 euzu besmele sonrasında şöyle niyet getireceksiniz:

"Allah'ım, yapacağım bereket duasını dergah-ı merhametinde kabule karin kıl, besmele-i şerifin hürmetine bana şefkatinle muamele buyur. Âmin."

Bu niyet kısmını takiben 1. duamıza geçiyoruz:

1. Bereket Duası: Ya Kadıye'l-Hacat ve Besmele-i Şerif

Bu duada ilk olarak 21 kez Ya Kadıye'l-Hacat esmaül hüsnasını okuyacak ve bu mübarek ismin bereketi ile Allah'a yalvaracağız. Sonra da 7 kez besmele-i şerifi okuyacağız. Ya Kadıye'l-Hacat esması, "ihtiyaçları giderip kullarının önünü açan" anlamına gelir.

21 kez Ya Kadıye'l-Hacat esmaül hüsnasını okuyup bitirince 1 defa da bu esmanın şu özel duasını okuyacaksınız:

"İlâhî, ihtiyaçları giderip kullarının önündeki kapalı kapıları açan sensin. Yardıma muhtaç insanların imdadına koşan ve onları merhametinin kemali ile onurlandıran ve şereflendiren sensin.

Allah'ım, senin merhamet hazinene iltica ediyor ve bereket için uygulamakta olduğum duamın kabulünü senden niyaz ediyorum. Âmin."


Böylelikle birinci bereket duasını bitirmiş oluyoruz. Şimdi de 2. duamızın aşamalarını aktarmaya başlayalım; fakat şu noktanın altını bir kez daha çizmekte fayda var: Bu duanın daha etkili olması için 3 duayı da art arda okumak ve uygulamak daha makul ve makbul olacaktır.

bereket duası


2. Bereket Duası: Fatiha Sûresi ve Ya Vekîl Esması

Bu duada ise, 3 defa Fatiha Suresi'ni ve 33 kez de Ya Vekîl ism-i şerifini okuyacaksınız ve bu esmanın feyzine dayanıp 1 defa şöyle dua edeceksiniz:

"İlâhî, senin vekaletin ile adım atan ve sana bel bağlayan kullar, rahata ve huzura kavuşup senin merhametini yudumlar ve senin muazzam bereketin ile ferah bulur. Senin feyzine ve bereketine bel bağlayan kullar, hiçbir zaman yarı yolda kalmaz. Çünkü sen, kullarının yegâne ilticagâhı ve biricik sığınak noktasısın. Allah'ım, ben de senin bereketin ve feyzin ile, izzetin ve azametin ile onurlanmak istiyorum. Ne olur, bana da bereket kapılarını sonuna dek aç. Âmin."


Evet, 2. bereket duası da bu şekilde bu dua cümleleri ile son buluyor. Şimdi de duamızın 3. aşamasına geçelim:

3. Bereket Duası: Kevser Sûresi ve Ya Râzık Esması


Bu duada, Allah'ın Peygamber Efendimize (sav) müjde vermek için gönderdiği Kevser Suresi ile Ya Râzık esması yer alıyor.

Bu bölümde, 7 defa Kevser Suresi okuyacak ve ardından da 77 kez Ya Râzık esmasını okuyacaksınız. Kevser Suresi'ni okurken de Ya Râzık esmaül hüsnasını okurken de Allah'ın feyiz ve bereketini düşünmelisiniz.

Bu uygulama sonrasında, son olarak 1 kez şu duayı okuyacaksınız:

"Allah'ım, rızkın asıl ve hakiki sahibi olan sensin şüphesiz; selameti kullarına nasip kılan sensin şüphesiz; iyiliği emredip kötülükten men eden sensin şüphesiz; karanlığı bitirip aydınlık ufuklar açan sensin şüphesiz. Allah'ım, kullarını karanlık ve boğucu atmosferden ferah ve aydınlık iklimlere taşıyan merhametin hürmetine bana da bereket ve aydınlık dolu günler göster. Âmin."

Evet, bu duayla birlikte bereket duasını noktalamış oluyoruz.

Bu bağlamda size bir tavsiyede bulunup yazımızı noktalamak istiyoruz, şöyle ki:

Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar Kitabı isimli 10 ciltlik harika çalışmaya mutlaka göz atmalısınız. Kitaba buradan (tıklayın) ulaşmanız mümkün.


Kitapla alakalı birbirinden ilginç ve etkili yorumları okuyup üzerinde düşünmek için, size kitabın yorumlarını ekran görüntüsü şeklinde sunuyoruz:
Ayrıca Aşk Duası Arayanlar Bu Yazı Tam Size Göre ve Rüyalar ve Rüya Tabirleri Hakkında 7 Kesin Gerçeği Bilmelisin başlıklarını da tetkik edebilirsiniz.

İlgili kelimeler: bereket duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder