5 Ağustos 2016 Cuma

Aşk Duası Arayanlar, Bu Yazı Tam Size Göre

aşk duası

Aşk Duası Arayanlar, Bu Yazıyı Sonuna Kadar Okumalısınız!

Sevgili okurlar, bu yazımızda size 3 tane en etkili aşk duası aktarıp bu konudaki aramalarınıza tam anlamıyla cevap vereceğiz. Yazı içerisindeki 3 adet aşk duasının etki gücünü kısa sürede görmeye başlayacaksınız inşallah.


Fakat bu duaları yaparken uygulamanız gereken belli başlı noktalar var, o hususları ihmal ederseniz aşk duasının etkisiz olmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden şu 3 noktayı bilmelisiniz:

Aşk Duası Hakkında 3 Önemli Nokta

1. Aşağıdaki 3 adet aşk duasını ister ayrı ayrı yapın isterseniz de üst üste yapın fark etmez, ne var ki biz, 3 duayı da art arda yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü 3'ünü de üst üste yaptığınızda duaların etkisi artacaktır inşallah.

2. Aşk duası, Allah'ın esması ile ve Kur'an ayetleri ile yapılınca Allah'ın izni ve kuvvetiyle, inanılmaz derecede etkili olur. Dolayısıyla aktaracağımız esmaları ve Kur'an ayetlerini, tam olarak izah edeceğimiz şekilde tatbik etmelisiniz.

3. Sakin ve sessiz bir ortam, aşk dualarının kabulü için oldukça önemlidir, bu nedenle mümkünse gözden ırak bir ortama geçmeli ve kendinizi tam olarak Allah'ın yüce huzurunda hissetmeye çalışmalısınız.

Bu 3 noktaya vurgu yaptığımıza göre, şimdi de aşk duasının nasıl yapılacağını izah edelim:


Aşk Duası Nasıl Yapılır?


Sessiz bir ortama geçip yönünüzü kıbleye çevirip diz üstü çöküp ellerinizi semaya kaldırıp 33 defa besmele-i şerif (bismillahirrahmanirrahîm) okuyacaksınız.

33 besmele-i şerif, okuyacağınız bütün aşk dualarının başlangıcı mahiyetindedir.

Bu 33 besmeleyi takiben şöyle dua etmelisiniz:

"Allah'ım, besmele-i şerifini kendime vesile kılarak senin dergah-ı izzetine geldim, ellerimi sana açtım, gönlümü senin sonsuz hikmetinle süsledim. Yüreğimde, senin bana bahşettiğin mukaddes aşkının tesellisi var; bu tecelliyi yüreğimdeki aşkın sahibine ilet. Âmin."

Bu genel duayı takiben şimdi, sırasıyla 3 adet aşk duasını tatbik etmeye geçelim:

Okuyacağımız birinci duada, Fatiha Suresi ile Ya Fettah esması yer alacak; ikinci duada İhlas Suresi ve Ya Kadıye'l-Hacat esması yer alıyor; 3. duada ise Kevser Suresi ve Ya Vedûd esması yer alıyor. Bu sureler ve Esmalar ile Allah'ın izniyle aşk duasının makbul olmasını Allah'tan niyaz edeceğiz, şöyle ki:

Aşk Duası 1, Fatiha ve Ya Fettah

Burada, ilk olarak 3 kez Fatiha Suresi'ni (elham) ve sonra da 33 defa Ya Fettah esmasını okuyacaksınız, 3 Fatiha'dan ve 33 Ya Fettah'tan sonra da şu duayı (1 defa) yapacaksınız:

"Allah'ım, aşka güç veren hikmetin ve sevdayı halk eden (yaratan) kudretin, celalin ve izzetin, kuvvetin ve azametin hatırı için, kalbimde büyüttüğüm muhabbetin bana nasip olmasını temin et.

Allah'ım, aşkı ve muhabbeti küçücük yüreklerimize nakşederek yüreklerimizi kocaman bir ülkeye çeviren sınırsız büyüklüğüne boyun eğiyor ve senin, her şeye kadir olduğuna can u gönülden iman ediyorum. Bu tereddütsüz imanın hatırına yaptığım aşk duasını kabule karin kıl. Âmin."


Evet, bu özel duayla birinci aşk duasını noktalamış oluyoruz. Şimdi de 2. duamıza geçiyoruz:

Aşk Duası 2, İhlas ve Ya Kadıye'l-Hacat

Bu duada ise İhlas Suresi ile Ya Kadıye'l-Hacat esmasını birlikte okuyup aşkımıza yol arayacağız. Şöyle ki:

7 kez İhlas Suresi (kulhuvallah) okuyup ardından da 21 defa Ya Kadıye'l-Hacat esmasını okuyacaksınız. 7 İhlas'ı ve 21 Ya Kadıye'l-Hacat'ı bitirdikten sonra ise, şu özel dua ile Allah'a yöneleceksiniz:

"İlâhî, kâinatın kalbine derc ettiğin aşk tohumları, başta insanlar olmak üzere bütün varlıkların yüreklerinde çiçek açmasına vesile olmuş. Sen, insanın taş misali kalbine aşk iksiri dökerek onun hissiyat sahibi bir yürek olmasına kapı araladın.

Senin sonsuz hikmetin sayesinde, nasıl ki cansız maddeler hayat bulup kanlı canlı birer varlık haline geldi ise, kalbimize de aşk iksiri dökerek onun ölü haline hayat üfledin ve bizi aşkın kucağına attın. Şimdi ben de yüreğindeki aşk ateşiyle sana yönelen bir kul olarak senden yardım diliyorum. Ne olur duamı cevapsız bırakma Allah'ım. Âmin."


Bu duayla birlikte 2. aşk duasını da bitirmiş oluyoruz. Şimdi de son duamıza geçiyoruz:

Aşk Duası 3, Kevser ve Ya Vedûd


Bu duada ise 3 defa Kevser Suresi'ni (innâ atayna) okuyacak ve sonra da 33 kez Ya Vedûd esmasını okuyacaksınız.

Buradaki Kevser Suresi, Allah'ın sonsuz nimetine işaret ederken Ya Vedûd esma-yı hüsnası ise Allah'ın aşk ve muhabbeti yaratan kudretine ve ilmine işaret eder. Dolayısıyla aşk dualarında en çok başvurulan esma da Ya Vedûd esmasıdır.

3 kez Kevser ve 33 kez de Ya Vedûd okuduktan sonra, şimdi de şu duayı 1 kez okuyacaksınız:

"Allah'ım, kalplere ve akıllara hükmeden ezeli ve ebedî ilmin, bizim yürek ülkemizde bahar esintileri oluşturur. Senin tatlı hikmetin sayesinde, aşkımızın muhatabını görünce gözümüzden gönlümüze ve oradan da ruhumuza manevi ve mukaddes hisler dolar. Aşkın manevi esintisi ile adeta sermest olan bakışlarımız, senin yarattığın ve yaşattığın yüce duygular ile baygın düşer.

Allah'ım, sen ölüden diriyi çıkaran yegâne kudret sahibi olduğun için ölü yüreklerimize dipdiri bir aşk esintisi üfledin ve bizi, sonsuz bir hayata nail eyledin.

Şimdi senin bu sonsuz hikmetine istinat ve iltica ederek sana aşk duasının kabulü için boyun eğiyorum. Ne olur, bana bu arzumun gerçekleşmesi için izin ve fırsat nasip eyle. Âmin."


Böylelikle 3. aşk duasını da bitirmiş oluyoruz. Yazımızı, çok önemli gördüğümüz bir tavsiye ile noktalamak istiyoruz:

En Etkili Aşk Duaları isimli şu kitabı (tıklayın) da mutlaka inceleyin.


Çok Önemli Not: Bu duaların ne kadar etkili olduğunu kanıtlayan şu yorumları inceleyebilirsiniz:


İsterseniz Rüyalar ve Rüya Tabirleri Hakkında 7 Kesin Gerçeği Bilmelisiniz ve Muhteşem Ayetel Kürsi Duası, Okumayan Pişman Olur başlıklı yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder